Cvernovkári našli nové miesto!

  • Keď kreatívci z Cvernovky oznámili, že nemajú na výber a musia budovu opustiť, ozývali sa hlasy, že toto je koniec.
Screen Shot 2016-05-13 at 10.09.08
  • Keď kreatívci z Cvernovky oznámili, že nemajú na výber a musia budovu opustiť, ozývali sa hlasy, že toto je koniec.

Stovky ľudí, ktorí myšlienke kreatívneho centra fandili sa však následne spojili a vo veľkom začali hľadať nové priestory. Netrvalo to ani príliš dlho a Bratislavský samosprávny kraj ponúkol Nadácii Cvernovka priestory bývalej chemickej školy

„Tak, dnes sme podpísali memorandum s BSK o spolupráci pri vybudovaní kreatívneho centra v areáli bývalej chemickej školy na Račianskej ulici. Je to prvý zásadný krok k reálnemu presunu ľudského potenciálu, ktorý sa v tu Cvernovke v priebehu niekoľkých rokov vytvoril úplne organicky. To, čo nás čaká v priebehu najbližích dní a týždňov bude veľmi dôležité. Samotný projekt musí nakoniec schváliť zastupiteľstvo BSK – dokopy 44 poslancov. V prípade, že ich presvedčíme, bude potrebné pustiť sa do nevyhnutnej rekonštrukcie objektu školy, ktorá je momentálne v žalostnom stave. Držme si palce,“ napísali Cvernovkári na svojom Facebooku.

13217301_862836447173028_842199429734415744_o

foto: FB/Cvernovka

Väčší priestor by mohol znamenať, že celý kreatívny priestor už nebude len o ateliéroch, ale aj o koncertoch a rôznych kultúrnych akciách. Ambíciou je vytvoriť priestor, ktorý nie že nahradí starú Cvernovku, práve naopak – dá šikovným ľuďom priestor realizovať svoje predstavy v ešte väčšom merítku. Z novej Cvernovky by sa tak mohol stať medzinárodne vyhľadávaný priestor. Keďže súčasťou dohody je aj budova internátu a telocvične, svoje uplatnenie by tu mohlo nájsť oveľa viac ľudí, z omnoho širšieho spektra. 

Trúfam si povedať, že za týchto okolností je koniec Cvernovky pozitívnou správou. Ak sa teda všetky deklarované zámery uskutočnia.

zdroj: FB/Cvernovka, titulná foto: Street View

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech