Som cyklista, zmier sa s tým

  • Je deväť hodín ráno a ja smerujem do centra Bratislavy.
c
  • Je deväť hodín ráno a ja smerujem do centra Bratislavy.

Ups, červená. Kilometrová kolóna áut sa posúva rýchlosťou 3,5 kilometra ročne a ja si sebavedomo fičím popri všetkých Bavorákoch, Škodovkách a Fordoch. Každé auto má svoj príbeh. Žena v Kii si maľuje ústa a telefonuje, milencovi či kamarátke? Netuším. Chlapík v slnečných okuliaroch sa tvári dôležitejšie, než zrejme je a v jeho reči tela cítim tichý boj, ako by chcel na tom bicykli sedieť tiež, no jeho hrdosť a vonkajší imidž mu to nedovolí.

Prichádzam až ku križovatke a trochu sprosto si to mierim na chodník a prechádzam cez zelenú na prechode pre chodcov. Áno, som cyklista a nese*em sa. Kľučkujem medzi vašimi strojmi, dýcham splodiny z vašich áut a ticho sa smejem vašim pohľadom. Som šťastný, som zdravý a hlavne som na mítingu včas. Narozdiel od teba.

b

foto: innercityrider.com

Som chaos na dvoch kolesách. Tvoj nepriateľ. Som to, čo túžiš vo svojom uponáhľanom živote byť. Žiješ, spomínaš?

Vykrajujem zákruty rýchlejšie, ako tvoj Range Rover. Letím pomedzi dvere vašich áut. Cesta z kopca? Pre mňa jediného päťdesiatka neplatí. Som cyklista a nie som sám. Prichádzame zo Záhoria, zo severu, z východu. Sme tu, nepotrebujeme autá a užímave si život.

Pridaj sa k nám a dokáž, že v Bratislave sa dá žiť aj na bicykli a netreba byť súčasťou a zároveň príčinou zápchy. Súhlasíš? Zdieľaj!

a

foto: waldo.bike

titulná foto: lebara.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech