Danko prosí Matoviča o stretnutie. Chce lobovať za ruskú vakcínu, odvoláva sa na „nespočetné množstvo vzťahov“ s Ruskom

  • Andrej Danko by na Slovensku najradšej videl vakcíny Sputnik V
  • Presvedčiť chce o tom aj Igora Matoviča
danko
TASR/Jakub Kotian | AP Photo/Alexander Zemlianichenko Jr.
  • Andrej Danko by na Slovensku najradšej videl vakcíny Sputnik V
  • Presvedčiť chce o tom aj Igora Matoviča

Ako informuje agentúra TASR, predseda mimoparlamentnej SNS Andrej Danko žiada premiéra Igora Matoviča (OĽANO) o stretnutie k ruskej vakcíne proti ochoreniu COVID-19.

Podľa neho môže prísť čas, že množstvo západných vakcín nebude stačiť a bude treba nakupovať vakcínu z východu. Danko tvrdí, že vie pomôcť, odvoláva sa na „nespočetné množstvo vzťahov“, ktoré v minulosti nadviazal s Ruskom.

Andrej Danko o memečkách: Niektoré tie emefky vyžadujú transcendentálno

„Mám za sebou niekoľko telefonátov s ministrom, ktorý je priamo zodpovedný za vakcínu Sputnik. Mám informácie, ktoré vám môžu pomôcť, ale hlavne mám informácie, ktoré môžu zabezpečiť Sputnik pre Slovákov,“ konštatuje Danko.

Poukazuje na to, že Európska komisia neodopiera právo jednotlivým štátom na výber vakcíny, takto podľa neho koná napríklad Maďarsko.

zdroj: AP Photo/Pavel Golovkin

„Reálne vidíme, že nemusí stačiť množstvo západných vakcín. Reálne vidíme, že môže prísť čas, že budeme musieť nakupovať aj vakcíny z východu. Ponúkam pomocnú ruku, možnosť sprostredkovania týchto služieb. Prosím, povzneste sa nad čokoľvek a prijmite ma,“ žiada Danko, ktorý je za to, aby si mohli medzi vakcínami vybrať aj obyvatelia Slovenska.

Svet má vážny problém. Jedinou záchranou sú vakcíny, výrobcovia ich však nestíhajú produkovať

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech