Dario: Kto vyhrá boj o diabetikov?

  • Pred pár dňami sme tu písali o appke pre diabetikov mySugr. Tá sa snaží zaujať hravou formou, pričom užívateľa odmeňuje. Izraelský startup LabStyle Innovations Corp. na to ide inak.
image_1394838117.jpeg
  • Pred pár dňami sme tu písali o appke pre diabetikov mySugr. Tá sa snaží zaujať hravou formou, pričom užívateľa odmeňuje. Izraelský startup LabStyle Innovations Corp. na to ide inak.

 

Izrael sa zdá byť pomerne stabilnou a silnou lokalitou, ktorá plodí neustále nové startupy. Jedným z nich je aj LabStyle Innovations Corp., ktorý stojí za novou aplikáciou pre diabetikov s názvom Dario. Vlastne nejde len o aplikáciu. Spoločnosť vyvinula aj hardvérový doplnok vo forme glukomeru. Ten sa káblom pripojí k smartfónu a funguje za pomoci aplikácie. Celý tento systém nazvali Dario Diabetes Management Solution.

 

 

Cukrovka je náročná choroba, vyžaduje si neustálu pozornosť. Nielen od lekára, s ktorým sa diabetik stretne párkrát do roka. Vyžaduje si pozornosť samotného pacienta, a to každú chvíľu dňa. Táto náročnosť spočíva v neustálom sledovaní hladiny cukru. S tým potom súvisí aj ostražitosť v tom, čo človek konzumuje. Aby toho však nebolo málo, diabetik si musí sledovať aj svoju fyzickú aktivitu a citové rozpoloženie. V konečnom súčte má toho pacient na pleciach akurát dosť. Našťastie existujú IT ľudia, ktorí to chápu. „Život s cukrovkou je neustály boj,“ povedal Erez Raphael – CEO LabStyle.

 

Tak prišiel LabStyle Innovations práve s Dariom. Personalizovaný glukomer vám po pripojení na smartfón posyktuje presné údaje, ktoré neskôr možno analyzovať. Okrem toho softvér umožňuje nahrávať si jedlo aj údaje o fyzickej aktivite. Zároveň prostredníctvom neho môžete vyhľadať podporu komunity. Systém Dario bude k dispozícii zatiaľ iba na Novom Zélande. Odtiaľ by sa mal postupom času rozšíriť aj do Európy – Talianska a Veľkej Británie. Spoločnosť LabStyle získala vo februári 4,2 milióna USD, ktoré jej pokryjú náklady na prevádzku v roku 2014.

 

 

 

zdroj foto: mydario.com

Na trhu teda v súčasnosti existujú minimálne dve významné aplikácie pre diabetikov. MySugr sa zamerala na zábavnejšiu formu – poraziť príšeru zbieraním bodov. Zároveň naprogramovali aj verziu pre deti. Tá je hravá, a tak ešte zábavnejšia. Viac o tejto appke nájdete tu. Dario na druhej strane sa snaží o trochu sofistikovanejšie riešenie. Nie som diabetik, no môj osobný pocit je, že o niečo úspešnejšia bude práve mySugr. Prečo? Ľudia sa radi hrajú a uvítajú príjemné veci najmä v prípadoch, keď ide o niečo tak náročné ako je cukrovka.

Zdroj: mashable.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech