Denisa a Ondrej zmenili profesie a vrhli sa do podnikania. Dnes ich ľudia poznajú vďaka bábovke

  • Keď sa povie bábovka, mnohým z nás sa toto slovíčko spojí s detstvom
  • Kuchyne našich babičiek zvykli rozvoniavať týmto lahodným dezertom, ktorý dokázal byť nielen raňajkami, ale večerou, či len drobnou „mlsotkou“ k čaju
Ondrej Bobek
  • Keď sa povie bábovka, mnohým z nás sa toto slovíčko spojí s detstvom
  • Kuchyne našich babičiek zvykli rozvoniavať týmto lahodným dezertom, ktorý dokázal byť nielen raňajkami, ale večerou, či len drobnou „mlsotkou“ k čaju

Bábovka, je názov konceptu, ktorý nájdete v Trnave. Rozmermi drobná kaviarnička, avšak s vrúcnym srdcom. Nájdete v nej to, čo už názov napovedá. Skvelú bábovku – a nielen jednu. Denne máte na výber z rozličných druhov, a jedna je vždy aj bezlepková. Nám sa ušla akurát skvelá gaštanová s višňami, ktorá sa jemne rozplývala na jazyku a bola skutočne šťavnatá.

zdroj: Ondrej Bobek

Vášeň od detstva

Za jej tvorbou a aj celým konceptom stoja mladí manželia Denisa a Ondrej Štefánikovci, ktorí sa do podnikania vrhli len kvôli kaviarenskej vášni a zmene životného štýlu. Obaja totiž pracovali v úplne inej oblasti. Bábovku si vysnívali cez svoju vášeň k poctivým koláčom a dezertom.

„Bábovka je môj obľúbený koláč od detstva, maminka mi mramorovú často piekla, ešte v forme po prababičke. Stala sa tak pre mňa symbolom domova a lásky. Túto starú formu máme dokonca zarámovanú v kaviarni na čestnom mieste,“ priznáva Denisa.

zdroj: Ondrej Bobek

Čisté línie s bábovkami

Kaviareň pôsobí mimoriadne sviežo a čisto. Môžu za to nielen veľké okná, ale aj biela farba, do ktorej priestor manželia odeli. Z vysokých stropov, ktoré objavili pri rekonštrukcii priestoru, klesajú lampy a poukazujú na malé stolčeky, či „Tonky“ v bielej farbe. Vo výklade zas svietia bábovkové lustre. Malou bábovkovou galériou moderného umenia sa stali aj steny. Vyformované koláče zo sadry si našli svoje miesto a vytvárajú krásny obraz. Kde sa skrátka pozriete, tam bábovka. Avšak citlivo a decentne zasadená do interiéru, neruší, len naznačuje, na akom mieste sa nachádzate.

zdroj: Ondrej Bobek

zdroj: Ondrej Bobek

Ku koláču kávička

Prevádzka je príkladom nadčasovej elegancie a jednoduchosti. Bar je uhladený, s bábovkami a kávovarom, na ktorom vám radi pripravia kávu zo slovenskej pražiarne Coffeein.

„V celom sortimente sa snažíme priniesť výrobky od slovenských alebo lokálnych dodávateľov z okolia Trnavy. Chlebík do raňajkového menu nám pečie miestna pekáreň, sladíme medom od včelára Rasťa Hvizdoša a vínko zo Suchej nad Parnou si dokonca „zahralo“ hlavnú úlohu v Hečkovom Červenom víne,“ dopĺňa Denisa.

Okrem báboviek v ponuke zákazníci nájdu aj ďalšie „staré známe“ dobroty, smotanovú tortu, pudingový krém alebo gaštanové jazýčky. Tie sú poriadne, aké už málokde nájdete, s maslom, vlašskými orechmi a rumovými hrozienkami.

zdroj: Ondrej Bobek

Prichádzajúce slnečné dni lákajú von, a tak i Bábovka už čoskoro otvorí na príjemne chladivej Divadelnej ulici v Trnave svoju terasu, ktorá bude osviežením, tak ako tento nový a jedinečný koncept.

Bábovku nájdete aj na Facebooku.

Zdroj: Kávičkári.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech