DJI Mavic Pro oficiálne: Kompaktný dron s podporu 4K videa, ktorý zložíš do batohu

  • DJI je čínska spoločnosť, ktorá sa zameriava na výrobu dronov. V jej portfóliu nájdeš okrem profesionálneho Inspire 1 aj dronov pre nás, ,,bežných smrteľníkov”. Určte si už niečo počul o sérii Phantom. Tá teraz dostala nového súrodenca, DJI Mavic Pro.
dron
  • DJI je čínska spoločnosť, ktorá sa zameriava na výrobu dronov. V jej portfóliu nájdeš okrem profesionálneho Inspire 1 aj dronov pre nás, ,,bežných smrteľníkov”. Určte si už niečo počul o sérii Phantom. Tá teraz dostala nového súrodenca, DJI Mavic Pro.

Spoločnosť DJI v New Yorku predstavila nový prírastok do rodiny dronov. Model Mavic Pro rieši najväčší problém série Phantom – rozmery. Tento problém výrobca vyriešil pomocou ramien rotorov, ktoré sa dajú zložiť a zapadajú tak do tela. V zloženom stave má dron rozmery len 83 x 83 x 198 mm a bez väčších problémov ho teda vložíte do batohu. Hmotnosť sa zastavila na hodnote 743 gramov.

mavic_pro_01

Zmenšenia sa dočkal aj ovládač, ktorý má teraz oveľa prívetivejšie rozmery. Nachádza sa na ňom displej, ktorý zobrazuje všetky potrebné údaje k bezpečnému letu. Do spodnej časti ovládača sa umiestňuje smartfón pre náhľad kamery z drona. Samotná kamera ponúka záznam videa v 4K rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu, prípadne nižšie, FullHD rozlíšenie s 96 fps. V podpore je aj možnosť zhotovovania snímok, a to pri rozlíšení 12 MPx s maximálnou rýchlosťou uzávierky 8 sekúnd.

mavic_pro_02

mavic_pro_03

Poteší aj podpora vytvárania fotografií do bezstratového RAW formátu. Nevýhodou však môže byť skutočnosť, že sa kamera nedá od tela dronu oddeliť. Na sedem kilometrov sa zväčšila vzdialenosť, na ktorú môžete s dronom od ovládača doletieť. Maximálna rýchlosť v ideálnych podmienkach dosahuje 65 km/h. Ak si však chceš užiť čo najdlhší let, ktorý podľa DJI môže trvať na jedno nabitie až 27 minút, budeš sa musieť krotiť a Mavic Pro ,,hnať” len na 25 km/h. Priemerná dĺžka letu je však odhadovaná na 21 minút.

dji-mavic-pro-drone-2618-0

Samozrejme, nový Mavic Pro je plne nabitý rôznymi senzormi. Spolu s piatimi kamerami, GPS a GLONASS s dvomi ultrazvukovými meračmi vzdialenosti zabezpečujú, že dron ,,vidí” všetky okolité prekážky vo vzdialenosti 15 metrov, a taktiež sa dokáže presne vznášať, čo by malo zabrániť poškodeniu nešikovnosťou pilota. Disponuje aj technológiou sledovania objektu. Stačí teda nastaviť, aby ťa dron sledoval a ty sa už nemusíš o nič iné starať. Ďalšou zaujímavou funkciou je ovládanie gestami. Ak si chceš vytvoriť fotografiu, stačí na dron jednoducho zamávať. DJI Mavic Pro však nie je žiadna lacná hračka a prípadní záujemcovia si musia nachystať 1199 €.

mavic_pro

fony-z-ciny3-1024x182

zdroj: fonyzciny.startitup.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech