Do Bratislavy prichádza svetovo uznávaná IT konferencia so vstupom zadarmo

  • V Bratislave sa to posledné roky priam hemží rôznymi konferenciami
  • Väčšinou si však na nich prídu na svoje len marketeri
  • IT sektor sa preberá len veľmi okrajovo, formou určenou skôr pre širokú verejnosť
aaa
OpenSlava
  • V Bratislave sa to posledné roky priam hemží rôznymi konferenciami
  • Väčšinou si však na nich prídu na svoje len marketeri
  • IT sektor sa preberá len veľmi okrajovo, formou určenou skôr pre širokú verejnosť

Našťastie máme na Slovensku dostatok proaktívnych ľudí ktorým slovenské ani globálne IT nie je ukradnuté a chcú ho posúvať ďalej. Aj tento rok predstavitelia z poprednej svetovej IT spoločnosti Accenture pripravujú zadarmo, a vo svojom voľnom čase komunitnú konferenciu OpenSlava, na ktorej nesmieš chýbať ak si:

  • technický architekt alebo vývojár
  • IT konzultant
  • IT študent alebo učiteľ z IT / fakulty IT
  • alebo jednoducho nadšenec IT, ktorý sa zaujíma o najnovšie trendy v oblasti open source a vznikajúcich digitálnych technológií

OpenSlava 2018 je už 6. ročník jednej z najväčších medzinárodných konferencií s programom a rečníkmi, akí nemajú v našich končinách konkurenciu a pritom je aj tento rok celkom zadarmo. Keďže OpenSlava sa vyvinula na medzinárodnú udalosť, na ktorej sa zúčastnili špičkoví rečníci a účastníci z celého sveta, jazykom konferencie bude angličtina.

Zatiaľ čo minulý rok bola nosnou témou konferencie umelá inteligencia, OpenSlava 2018 je zameraná na inovácie, ktorej bude v priestoroch konferencie sa venovaná jedna miestnosť. Okrem toho tam bude päť ďalších, v ktorých si nájde každý účastník pre seba to, čo ho zaujíma.

Nosnou témou bude tento rok bezpečnosť a dozvieš napríklad aj to, aké jednoduché je ,,hacknúť“ nemocnicu a dostať sa k zdravotným záznamom pacientov. Natrafíš tu však tiež na miestnosť zameranú na cloud (as a service), front end (Interfaces), či Business track.

Určite nemožno nespomenúť aj veľmi významného rečníka Marca Tempesta, ktorý je Accenture Lead Consultant pre Extended reality, ale tiež kreatívnym konzultantom laboratória NASA Jet Propulsion Laboratory. Vo svojich prezentáciách sa zameriava na to, ako je možné implementovať koncepty založené na najnovších technológiách do praxe a hovoriť bude napríklad aj o tom, ako by mohla vyzerať blízka rozšírená realita.

Dozvieš sa však aj to, ako zlepšiť spoločnosť vďaka Blockchain technologies, alebo prečo niektoré videohry zlyhávajú. K tejto téme uvidíš UX (user experience) prípadovú štúdiu, ktorou ťa prevedie Graham McAllister z Google Developers. Graham je absolventom Queens University Belfast ako aj University of Sussex v odbore Human-Computer Interaction.

Toto je pritom len malá ochutnávka toho, čo ťa na konferencii OpenSlava na FEI & FIIT STU & FMPH UK v Bratislave čaká a neminie. Rozhodne je sa na čo tešiť. Teraz už len stačí, aby si sa zaregistroval a v kalendári si zvýraznil dátum 18. a 19. október 2018.

Článok vznikol v spolupráci s OpenSlava.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK