Dočasný slovenský Woodstock sa po roku rozpúšťa. Blatné je prejazdné

  • K babke na Vianoce sa už dostaneme plynule, v troch oranžových jazdných pruhoch, bez pocitu klaustrofóbie z cestných zábran.
bla
facebook.com/D1Blatne
  • K babke na Vianoce sa už dostaneme plynule, v troch oranžových jazdných pruhoch, bez pocitu klaustrofóbie z cestných zábran.

Dnes čaká slovenských motoristov, ktorí sa nevyžívajú v zápchach, veľký deň. Po vyše roku sa našim a ukrajinským cestárom darí vlastným tempom (pomaličky) sprístupňovať legendárny úsek – križovatku Blatné.

NDS už čakajú len kozmetické úpravy úseku, ktoré prebiehajú po etapách, a ako to už býva, tak aj s obmedzeniami. Plnohodnotne si budeš môcť po D1 v novovzniknutom úseku zajazdiť v pondelok 27. novembra. Oproti pôvodnému harmonogramu, ktorý počítal s definitívnym otvorením všetkých smerov dňa 29. novembra, to znamená urýchlenie sprejazdnenia o 2 dni.

Teraz nám už len ostáva dúfať, že Black Friday nespôsobí masový nával Slovákov do nákupného centra Voderady a nezhorší sa počasie. Takéto komplikácie by mohli mať za dôsledok paniku cestárov a následné oddialenie slávnostného otvorenia, kedy si môžeš naplno užiť 3 diaľničné pruhy a jazdu 110km/h.

„V piatok začneme s presmerovávaním dopravy aj v smere z Bratislavy do Trnavy. Doprava bude vedená v dvoch jazdných pruhoch a následne už v troch jazdných pruhoch. Ako posledné sa spustia južné vetvy, teda zjazd z diaľnice v smere z Bratislavy na Senec a Blatné a výjazd v smere zo Senca a Blatného na Trnavu. V noci z nedele na pondelok by už mali vodiči jazdiť po tomto úseku diaľnice D1 a križovatke Blatné bez obmedzení,“ informuje NDS.

Blatné v číslach:

  • Dĺžka stavby: 1 420m
  • Zmluvný začiatok výstavby: 04/2016
  • Zmluvné ukončenie výstavby: 12/2017
  • Uvedenie do prevádzky: 11/2017
  • Zmluvná cena: 27,96 mil. eur s DPH

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech