Dom v Toskánsku kúpiš za menej ako garsónku. Región ťa dostane záhadnými sochami a gastronómiou

  • Región Lunigiana je známy históriou siahajúcou do 13. storočia
  • Dom si kúpiš za pár tisíc
  • Nablízku sú hory, unikátna je aj gastronómia
dom na predaj v toskansku
Dom v Toskánsku, Reprofoto: gate-away.com, Instagram/visittuscany
  • Región Lunigiana je známy históriou siahajúcou do 13. storočia
  • Dom si kúpiš za pár tisíc
  • Nablízku sú hory, unikátna je aj gastronómia

Historické kamenné uličky, unikátna architektúra, množstvo kvalitného vína a mäsa. Toskánsko je región pre pravých gurmánov. Ak túžiš po celoročnej dovolenke, v dedinke neďaleko Licciana Nardi, v talianskej provincii Massa-Carrara, je na predaj unikátny retro dom. Za sumu domu by si si v Bratislave nekúpil ani garsoniéru. 

Dvojdom sa nachádza v okúzľujúcej dedinke Villa di Panicale, ktorá sa nachádza iba 7 minút autom od Licciana Nardi.

Talianska klasika za pár tisíc

Vstup do chodby tejto fascinujúcej rezidencie sa otvára do svetlej jedálenskej časti s výhľadom do kuchyne. Dom sa stáva prostredím pre príjemné chvíle aj vďaka krbu. Dom disponuje aj priestrannou obývacou izbou. Celkovo má nehnuteľnosť tri spálne.

Prvá spálňa sa nachádza na prízemí. Na druhom poschodí je druhá obývacia izba, a tak sa do rezidencie pomestia naozaj všetci. Nasleduje druhá spálňa s vlastnou terasou s výhľadom na okolitú prírodu. Na tomto poschodí sa nachádza aj kúpeľňa. Tretia spálňa sa nachádza na treťom poschodí. 

dom v toskánsku
zdroj: gate-away.com

Interiér domu je dizajnovo zaujímavý, kuchyňa má klasický taliansky look s veľkým stolom a lavicami. Zaujímavé je aj rozpoloženie celého domu, tiahne sa totiž naozaj do výšky. Historickosť domu cítiť aj z maličkého priechodu, ktorý vedie do poslednej spálne. Predaj domu sa uskutočňuje cez portál gate-away.com. Suma, za ktorú sa dom predáva, je 48 000 eur.

dom v toskánsku
zdroj: gate-away.com

Čarovná lokalita s dlhou históriou

Dom je ideálnou príležitosťou na bývanie v jednej z najčarovnejších dedín oblasti Lunigiana, kde sa história, kultúra a tradície miešajú do idylického prostredia. Čaro spočíva v úzkych uličkách, starobylých hradbách, ale aj zaujímavých atrakcií. 

Za zmienku stojí napríklad múzeum, v ktorom sú vystavené unikátne sochy, záhadné monolity, ktoré pravdepodobne symbolizovali bohyňu Matku. Tieto monolity zanechali Apuani, jeden z najmocnejších kmeňov Talianska. V Luni sa nachádza aj archeologické nálezisko, ktoré ukazuje, ako pravdepodobne vyzerala antika v dávnych dobách.

monolity
zdroj: statuestele.org

Čaro stredoveku je priam hmatateľné, keďže región disponuje množstvom bývalých hradov, románskych farských kostolov, ale aj elegantnou vežou, postavenou biskupmi. Lunigiana je hranicou medzi regiónmi a tak obyvatelia hovoria svojím vlastným jazykom, a kultúry sa miešajú.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Visit Tuscany (@visittuscany)

Lasagne bastarde sú miestnou špecialitou

Licciana Nardi, ktorá je od spomínaného domu vzdialená iba pár kilometrov, je obec ešte z 13. storočia, informuje portál itstuscany.com. Okrem okolitých Apeninských hôr, ktoré ponúkajú možnosť turistiky, je v prostredí aj množstvo zaujímavých miest. Napríklad hrad Bastia z konca 13. storočia.

Medzi pamiatkami, ktoré treba navštíviť, je aj kostol Pieve di Santa Maria Venelia. Posvätná stavba z 10. storočia, ktorá si napriek renovácii v 18. storočí stále zachováva románsky šarm.

Zaujímavá je aj gastronómia, keďže v Licciana Nardi, ako aj v celej oblasti, môže turista ochutnať množstvo produktov pripravených z bravčového mäsa. Typickým produktom je „scottona“, špecifický druh mäsa zo samice hovädzieho dobytka. Toto lahodné mäso sa používa na chutný steak, typický pre celé územie Lunigiana. Klasikou je aj mortadella Lunigiana.

Pre tento región je typická aj konzumácia gaštanov, píše sa na webe Visit Tuscany. Najlepšie je vyskúšať miestne menu, ako napríklad lasagne bastarde: cestovinové pláty z gaštanovej múky zmiešanej s pšeničnou múkou, nakrájané na štvorčeky a ochutené olivovým olejom a syrom.

Zdroje: gate-away.com, itstuscany.com, Visit Tuscany, Museo Statue Stele

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá