Donášková služba spustila rozvoz núdzových balíčkov. Objednať si ho môžeš aj ty 

  • Bistro.sk si v súčasnej situácii pripravilo pre ľudí novinku
  • Ide o takzvaný balíček prvej pomoci, ktorý ti kuriér dovezie až domov
  • Spoločnosť týmto krokom reaguje na fakt, že Slováci sa vo veľko začali zásobovať potravinami
  • Služba funguje v rámci Bratislavy
unsplash.com, pixabay.com
  • Bistro.sk si v súčasnej situácii pripravilo pre ľudí novinku
  • Ide o takzvaný balíček prvej pomoci, ktorý ti kuriér dovezie až domov
  • Spoločnosť týmto krokom reaguje na fakt, že Slováci sa vo veľko začali zásobovať potravinami
  • Služba funguje v rámci Bratislavy

Vybrať si môžeš z dvoch núdzových balíčkov so základnými potrebami do domácnosti od drogérie po trvanlivé potraviny.  Vychádzaj z domu čo najmenej a dávaj si na seba pozor. Sme tu pre teba,” odkazuje Bistro.sk svojim zákazníkom. 

Platforma, ktorá sa bežne zameriava na rozvoz jedál z reštaurácii a bistier taktiež pripomína, že každý zákazník má možnosť požiadať kuriéra o bezkontaktnú donášku, keď ti zavolá pred doručením objednávky. Je to prvýkrát, čo roznášame niečo iné ako jedlo, takže určite uvítame aj spätnú väzbu od teba. Ak ti niečo v balíčku chýba, daj nám vedieť, radi sa poučíme,” píše tím Bistro.sk. 

Pripravili sme pre vás prvú pomoc na ťažké časy. 👍Vyber si z dvoch núdzových balíčkov so základnými potrebami do…

Gepostet von Bistro.sk am Mittwoch, 18. März 2020

Takáto donáška je zdarma pri objednávke nad 45 eur a každý balíček je pre zvýšenie ochrany šetrne vydezifikovaný. Balíček Drogéria za 23,49 eur a Balíček Potraviny a Drogéria, za 26,49 eur.

Pre dobro všetkých zavádzame bezkontaktnú donášku. 🥡 Ako to bude fungovať?1️⃣ Zaplať vopred kartou alebo cez Apple…

Gepostet von Bistro.sk am Samstag, 14. März 2020

 

Takáto služba zrejme poteší všetkých tých, ktorí v týchto dňoch radšej neopúšťaju domov a to ani kvôli nákupom, ako aj ľudí v karanténe.

Dnes je síce potravín dostatok, iné to však môže byť k záveru roka

Napriek tomu, že dnes je potravín dostatok, postupne sa šíriaci koronavírus môže podľa skupiny Sanagro produkciu v agrosektore ovplyvniť z hľadiska nadchádzajúcich mesiacov.

„Ak poľnohospodári teraz nezasejú, prípadne nebude mať kto pracovať na poliach a zbierať úrodu, v budúcom roku môžu mať slovenskí spotrebitelia nedostatok farmárskych produktov. To môže následne ovplyvniť aj ich cenu na trhu,“ ozrejmilo Sanagro v tlačovej správe.

zdroj: SANAGRO

Horšia situácia môže podľa skupiny nastať v živočíšnej výrobe, pričom tento stav bude viditeľný okamžite.

 „Sanagro, konkrétne hlohovecká spoločnosť Food Farm patriaca do našej skupiny, je jedným z najväčších producentov mlieka na Slovensku. Mesačne priamo z našich fariem dodáme spracovateľom 1,15 milióna litrov mlieka, pričom odbytová spoločnosť z nášho portfólia – Lukra Slovakia – až 1,8 milióna litrov. Už dlhší čas bojujeme s nedostatkom ľudí v živočíšnej výrobe a s byrokraciou pri zamestnávaní ľudí zo zahraničia. Ak prídeme o dojičky, zvieratá nebude mať kto pripojiť na dojacie prístroje,“ vysvetlil Tomáš Kohút.

Navyše, takáto situácia môže podľa neho viesť k zápalovým procesom u zvierat a k ich následnému úhynu. „Pri dodávkach mlieka sa prioritne sústredíme na slovenských spracovateľov so slovenským vlastníkom v pozadí. Výpadok na zmenách či úhyn zvierat by mali fatálny dosah na chod fariem, zamestnanosť a sekundárne aj na chod a ekonomiku mliekarní,“ dodal Kohút.

Zdroje: bistro.sk, TS, SANAGRO

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech