Drogy už nepotrebuješ, stačia sociálne siete. Pracovný kontakt s Matovičom mi bohato stačí, hovorí Sulík (NEWSLETTER)

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Slovákov čakajú pokuty, ľudia sú agresívni. Polícia chce trestať tých, ktorí si z opatrení robia dobré ráno.
  • Instagram a Facebook nás ovplyvňujú podobne ako rekreačné drogy a hazard. Sme závislí na malých dávkach šťastia.
  • Sulík otvorene o zákulisí koalície. Matovičovi som o ranči v Austrálii povedal sám, hovorí.

Pokutovať chcú tých, ktorí situáciu neberú vážne

Situácia je vážna a táto doba je mimoriadne ťažká pre všetkých. Výnimkou nie sú ani policajti, ktorí sa pri kontrole opatrení často stavaní do nepríjemných situácií.

Ľudia si svoju zlosť z opatrení a nariadení často vylievajú práve na policajtoch. „My sme opatrenia netvorili, robili ich odborníci,“ povedal policajný prezident Štefan Hamran.

Tiež uviedol, že spochybňovať opatrenia a odporúčania od konzília odborníkov, ktorí svojej práci venovali desiatky rokov, a sú to najlepšie, čo na Slovensku máme, je veľmi nešťastné.

Hamran Slovensko polícia
zdroj: TASR/Martin Baumann

Kontrola dodržiavania opatrení tak leží na pleciach polície, ktorá je často vnímaná negatívne. Pravdou však je, že si len robí svoju prácu. Potvrdzujú to aj čísla zásahov za posledný týždeň.

Tých bolo 800, pričom polícia riešila hlave protiprávne konania a priestupky v podobe porušenia zákazu vychádzania či nariadenia zatvorených prevádzok, nenosenia respirátora alebo porušenia karantény.

Aj napriek tomu, že sa polícia snaží porušenia nariadení najprv riešiť napomenutím, sú ľudia, ktorým to nestačí. Takých neminú pokuty či trestné stíhanie.

Najvyššia bloková pokuta je dnes na úrovni 5-tisíc eur. Od januára tohto roka ku dnešnému dňu polícia riešila takmer 70-tisíc protiprávnych konaní. Z toho 50-tisíc vyriešili v blokovom konaní, 8,5-tisíc riešili napomenutím a asi 2 600 prípadov posunuli regionálnym úradom verejného zdravotníctva.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie