Druhý najväčší nákup v histórií technológií: Western Digital kupuje SanDisk za 19 miliard dolárov!

  • Western Digital, značka preslávená svojými pevnými diskami, oznámila novú akvizíciu.
image_1445435416.jpeg
  • Western Digital, značka preslávená svojými pevnými diskami, oznámila novú akvizíciu.

 

Spoločnosť sa na to zamerala a napokon aj kúpila výrobcu flash pamätí SanDisk za bláznivých 19 miliard dolárov.

„Táto akvizícia je len ďalším krokom k transformácií Western Digital. S touto transakciou zdvojnásobíme svoj cieľový trh a expandujeme do rýchlo rastúcich segmentov,“ píše spoločnosť v tlačovej správe.

 

 

Western Digital vznikla v Kalifornii v roku 1970 a rýchlo sa stala kľúčovým hráčom v oblasti uchovávania dát. Dnes predáva celú radu produktov – od klasických pevných diskov až po osobný cloud priestor. Ročný príjem spoločnosti dosahuje hodnotu 15 miliard dolárov.

SanDisk vznikol v roku 1988 a jeho sídlo je rovnako v Kalifornii. Dnes je spoločnosť známa predovšetkým prenosnými zariadeniami, špeciálne SD kartami do fotoaparátov a telefónov, USB kľúčmi a SSD diskami.

 

Takáto akvizícia dáva dokonalý zmysel, keďže obe spoločnosti pôsobia v rovnakej sfére. No takýto veľký nákup si tento trh nepamätá. Western Digital môže v spojení so SanDiskom vytvoriť totálny monopol.

 

 

„Akvizícia zapadá do našej dlhodobej stratégie – byť inovatívnym lídrom v oblasti a ponúkať kvalitné produkty so špičkovou technológiu,“ hovorí Steve Milligan, CEO Western Digital. „Kombinácia týchto dvoch spoločností môže priniesť trhu s digitálnym úložným priestorom obrovské príležitosti a môže rapídne nakopnúť vývoj a inovácie.“ Milligan bude naďalej hlavou celej spoločnosti, CEO SanDisku Sanjay Mehrotra sa pravdepodobne stane súčasťou vysokého manažmentu.

 

Čiastka 19 miliírd dolárov je druhou najväčšou akvizíciou v histórií na technologickom trhu. Western Digital a SanDisk sa tým výrovnali Facebooku, ktorý za rovnakú čiastku kúpil WhatsApp. Tá najväčšia akvizícia sa pritom upiekla len niekoľko dní dozadu, keď Dell kúpil spoločnosť EMC za šialených 67 miliard.

 

zdroj: venturebeat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK