Dvaja Slováci prinášajú z Islandu video, ktoré ťa prinúti zamyslieť sa nad smerovaním našej planéty

  • Video ktoré oslovilo už tisíce Slovákov, by mal vidieť každý, kto si myslí, že globálne otepľovanie je len hoax.
cov3
facebook.com/nomartin.black
  • Video ktoré oslovilo už tisíce Slovákov, by mal vidieť každý, kto si myslí, že globálne otepľovanie je len hoax.

Martin Kubečka a Martin „sule dsgn“ Schulte sa pod záštitou ich Maze Media vydali na cestu naprieč chladným, no krásnym Islandom. Svoj výlet zdokumentovali v krátkom filme, v ktorom uvidíš kvalitnú postprodukciu nesúcu sa v štýle dychberúcich 4K záberov z dronu. Avšak tým hlavným, prečo sa video šikovných Slovákov stalo za krátky čas virálnym je odkaz, ktorý nesie. Dokument s výstižným názvom – „Nie je už neskoro“ prinúti sa zamyslieť zrejme každého, kto sa rozhodne sledovať video so zapnutým zvukom.

Klimatické zmeny, globálne otepľovanie sú termíny, ktoré sa čoraz viac skloňujú po celom svete v mnohých oblastiach ľudskej činnosti. História ľudstva si na zmeny klímy pamätá. Aká nás čaká budúcnosť, ak nezačneme zodpovedne  pristupovať  k zdrojom,  našej  planéte?

Nie my, ale naše deti sa budú musieť vysporiadať s čoraz ničivejšími búrkami a stále horšími horúčavami. My im zanechávame pokazenú planétu. Vyprahnuté studne. A vybrakované dažďové lesy.

 

Globálne otepľovanie a devastácia našej planéty je aktuálny problém, na ktorý treba neustále upozorňovať, a práve toto video ponúka dokonalú pripomienku toho, že náš čas v obkolesení prírodných krás je limitovaný, ak pre ne nezačneme niečo robiť.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech