Dve slovenské firmy, ktoré sa vďaka využívaniu svetových technológií neustále posúvajú vpred

  • Acrea či CAD Expert, obe firmy vedia, že bez implementácie najnovších technológií je ďalší rast veľmi ťažký
  • My sme sa boli pozrieť priamo do firiem, aby sme sme sa pozreli na to, čo tvorí základ ich úspechu
sap
Startitup
  • Acrea či CAD Expert, obe firmy vedia, že bez implementácie najnovších technológií je ďalší rast veľmi ťažký
  • My sme sa boli pozrieť priamo do firiem, aby sme sme sa pozreli na to, čo tvorí základ ich úspechu

Ak Startitup pravidelne sleduješ, určite ti neušiel náš seriál Nič nie je nemožné, ktorý sme ti pripravili spoločne s Telekomom. V sérii videí ti prinášame unikátny pohľad do vnútra slovenských firiem, ktoré držia krok s dobou a najmodernejšími technológiami.

Najprv sme zavítali do architektonické štúdio Acrea, ktoré prepája kreativitu s technológiami. Štúdio bolo založené v roku 2011 architektom Michalom Pasiarom. Svojim klientom po celom svete ponúka služby v oblasti architektonického navrhovania ako aj interiérového dizajnu.

Acrea, ako jeden z prvých architektonických ateliérov na Slovensku, ponúka vypracovanie projektovej dokumentácie v technológií BIM (Building Information Modeling). Hlavným prínosom jedinečnej BIM technológie je šetrenie nákladov pri výstavbe a správe budov. Niekoľko násobne sa však zlepšuje aj presnosť návrhov, vďaka ktorým stavitelia nemajú žiaden problém s realizáciou stavby, nakoľko všetky detailné informácie sú zapracované v interaktívnom 3D návrhu.

BIM predstavuje naozaj komplexné riešenie. Aj preto sme sa rozhodli navštíviť priamo firmu, ktorá ho zastrešuje, aby si mal informácie hneď z prvej ruky. Ide o spoločnosť CAD Expert, ktorá sa venuje tým najmodernejším technológiám na projektovanie stavieb. Medzi tie najprogresívnejšie patrí už spomínaný BIM systém. Tento softvér sa v Bratislave využil napríklad pri projektovaní komplexu Nové Nivy. To, ako slovenské firmy uplatňujú nové technológie priamo v praxi, môžeš vidieť v našom novom videu.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Telekom

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK