Dychberúce zábery z drona ukazujú absolútne vyľudnenú Bratislavu

  • Súčasný stav sa nás dotýka na všetkých úrovniach našej práce a každodenného života
  • Vplyv opatrení, kvôli koronavírusu sa odráža aj na momentálnej podobe nášho hlavného mesta
bat
unsplash.com- @martinkatler
  • Súčasný stav sa nás dotýka na všetkých úrovniach našej práce a každodenného života
  • Vplyv opatrení, kvôli koronavírusu sa odráža aj na momentálnej podobe nášho hlavného mesta

Letecké zábery, ktoré na svojom Facebooku uverejnil tím Z dronu, zachytávajú prázde ulice Bratislavy, aké sa tak často nevidia. Zdá sa, že obyvatelia Bratislavy sa naozaj rozhodli riadiť odporúčaniami kompetentných a zostali doma.

Pozri si aktuálnu mapu koronavírusu

Primátor a predseda kraja vyzývajú novú vládu, aby začala masívnejšie testovať ľudí na koronavírus

Primátor Bratislavy Matúš Vallo a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba vyzývajú novú vládu, aby začala masívnejšie testovať ľudí na nový koronavírus. Výrazné zvýšenie možnosti testovania je podľa nich dôležité na udržanie chodu kľúčových služieb pre obyvateľov. Agentúru SITA o tom informoval hovorca magistrátu hlavného mesta Peter Bubla.

Výzva k zvýšenému testovaniu pre novú vládu spolu s Jurajom Drobom

Potrebujeme zvýšiť možnosť testovania.Ak chceme naďalej udržať chod kľúčových služieb pre svojich obyvateľov, obyvateľky, potrebujeme výrazne zvýšiť možnosť testovania na nákazu koronavírusom. Spolu s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja, Juraj Droba preto adresujeme novonastupujúcej vláde výzvu, aby sa s masívnejším testovaním začalo čo najskôr.Zhodujeme sa na tom, že ak má byť naďalej udržaný chod kľúčových služieb pre obyvateľov, obyvateľky a majú byť chránené najzraniteľnejšie skupiny ľudí, je nevyhnutné výrazne zvýšiť testovanie na nákazu koronavírusom.Najakútnejšie vnímame potrebu zabezpečiť rýchlotestovanie: ▪️pre ľudí z kľúčových zložiek, či už v rámci bezpečnosti, zdravotníctva, sociálnych služieb alebo z krízových štábov. Lekári, policajti, hasiči, personál v službách pre seniorov musia mať túto možnosť, aby kľúčové zložky neskolabovali▪️nových klientov, klientiek v sociálnych zariadeniach pre seniorov, aby ostatní klienti v týchto zariadeniach, ktorí sú najzraniteľnejšou skupinou, boli chránení ▪️ľudí bez domova, v prípade ktorých neexistuje možnosť domácej karantény, a preto najúčinnejší spôsob, ako zabrániť šíreniu ochorenia je práve rýchlotestovanie a zabezpečenie následnej starostlivosti pre tých, u ktorých by sa výskyt potvrdil.Prosím, dbajme na odporúčania a chráňme naďalej seba a svoje okolie.Zvládneme to!

Gepostet von Matúš Vallo má rád Bratislavu am Freitag, 20. März 2020

„Tak, ako sme podávali pomocnú ruku odchádzajúcej vláde, chceme podať pomocnú ruku aj novej vláde a chceme byť maximálne súčinní pri spomaľovaní šírenia koronavírusu. Robíme to od samého začiatku. Som presvedčený, že aj vďaka opatreniam, ktoré sme všetci spoločne urobili na úrovni samosprávneho kraja, mesta aj mestských častí ešte pred tým, než začal konať štát, sme pomohli pri spomaľovaní šírenia koronavírusu,” uviedol primátor hlavného mesta.

Predseda bratislavského kraja Droba sa zároveň s primátorom mesta zhodli, že ak má byť naďalej udržaný chod kľúčových služieb pre obyvateľov, obyvateľky a majú byť chránené najzraniteľnejšie skupiny ľudí, je nevyhnutné výrazne zvýšiť testovanie na nákazu koronavírusom.

Naša jediná vakcína je disciplína

Naša jediná vakcína je disciplína. Bratislava drží spolu! http://zvladneme.to Veľmi pekne ďakujem tým, ktorí sa na tvorbe videa podieľali: Autorom scenára videa a sloganu “Naša jediná vakcína je disciplína” je Michal Pastier z agentúry Zaraguza, s tričkami a plagátmi pomohol Rudolf Letko z GoBigname. Režisérom je Juraj Johanides. O video a post-produkciu sa postaral Viktor Cicko z POP Studio.

Gepostet von Matúš Vallo má rád Bratislavu am Freitag, 20. März 2020

„Uvedomujeme si, že nová vláda nastupuje v ťažkej situácii. Je preto dôležité, aby mala čo najlepší obraz o situácii a vedela okamžite reagovať na priority. Medzi ne podľa nás musí jednoznačne patriť masívnejšie testovanie. Dovolím si preto vyzvať novonastupujúcu vládu, najmä ministrov, ktorí sa riešením tejto krízy budú zaoberať, aby sme testovali v omnoho vyšších počtoch,” doplnil Droba.

Najakútnejšie vnímajú potrebu zabezpečiť rýchlotestovanie pre ľudí z kľúčových zložiek, či už v rámci bezpečnosti, zdravotníctva, sociálnych služieb alebo z krízových štábov. 

„Lekári, policajti, hasiči, personál v službách pre seniorov musia mať túto možnosť, aby kľúčové zložky neskolabovali,” pokračovali. Za rovnako dôležité považujú rýchlotestovanie nových klientov, klientiek v sociálnych zariadeniach pre seniorov, aby ostatní klienti v týchto zariadeniach, ktorí sú najzraniteľnejšou skupinou, boli chránení. Zhodli sa aj na potrebe testovania pre ľudí bez domova, v prípade ktorých neexistuje možnosť domácej karantény.

Zdroje: SITA, zdronu.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech