Elektorobicykle od spoločnosti Ford vás budú varovať skôr, ako by vás stíhlo zraziť auto.

  • Na konferencií Mobile World Congress spoločnosť Ford predstavila svoje dva prototypy elektrobicyklov, ktorých cieľom je, aby jazda po meste bola bezpečnejšia.
image_1425484463.jpeg
  • Na konferencií Mobile World Congress spoločnosť Ford predstavila svoje dva prototypy elektrobicyklov, ktorých cieľom je, aby jazda po meste bola bezpečnejšia.

 

Tieto elektrobicykle nazývané MoDe:MeMoDe:Pro majú v sebe zabudovaný 200 wattový elektrický motor a batériu s výkonom 9 amp/hod, ktorá dokáže jazdu používateľa zrýchliť až na 25km/h.

V oboch elektorbicykloch sú zabudované senzory na určovacie smeru jazdy pre upozornenie ostatných účastníkov cestnej premávky. Taktiež, majú v zadnej časti senzor, ktorý upozorní na auto v jeho blízkosti. Upozornenie vyvolá vibrovanie na rukovätiach a oznámenie na displeji v otvorenej aplikácií, takže vizuálny kontakt je zbytočný.

 

 

Obe tieto zariadenia je možné zosynchronizovať s aplikáciou od Fordu, ktorá je určená pre tieto prototypy. Táto verzia je momentálne kompatibilná iba s mobilným zariadením iPhone 6. Po pripojení k zariadeniu máte možnosť zadať cieľ svojej trasy a spätne tak získate odpoveď cez rukoväte, ktoré vás upozornia, kedy je nutné odbočiť. Svetelné smerové senzory sa automaticky rozblikajú, aby informovali ostatných účastníkov premávky.

Okrem toho, že obidva vynálezy je možné poskladať, do vygenerovanej trasy vám systém zahrnie napríklad aj vlakové stanice ako súčasť vašej cesty. Dokonca, v ponuke môžete nájsť aj ceny akejkoľvek MHD v zadanej trase. Aplikácia umožňuje rozoznávať cesty určene pre cyklistov a zároveň varovať o možných rizikách.

V prípade únavy z pedálovania máte možnosť využiť elektrickú pomoc pre pohon zariadenia.

Jeden z modelov je navrhnutý pre kuriérov, ktorý si môžu uskladňovať v zadnej časti ich dodávky. A ten druhy, ktorý je aj na obrázku (MoDe:Me), je navrhnutý predovšetkým pre bežných cestujúcich.

 

 

 

 

Čo myslíte, vyriešil by sa bezpečnostný problém cyklistov vďaka týmto elektrobicyklom ?

 

zdroj: TheNextWeb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech