Elektrické kolobežky stupňujú konflikt v doprave. Ministerstvo vnútra chce upraviť cestný zákon

  • Slovákov rozoštváva zlá infraštruktúra
  • Zdá sa, že nie je inej cesty, ako vybudovať cyklotrasy
scooter-1
flickr
  • Slovákov rozoštváva zlá infraštruktúra
  • Zdá sa, že nie je inej cesty, ako vybudovať cyklotrasy

Na Slovensku sa stupňuje konflikt v doprave. Čoraz viac ľudí chce ísť smerom vyspelejších krajín, hýbať sa aspoň cestou do práce/z práce a cestovať ekologicky, teda bicyklom alebo kolobežkou, ktoré sa stávajú mimoriadne populárne. Avšak títo ľudia nemajú v doprave na Slovensku žiaden priestor. Na ceste ich ohrozujú autá a na chodníkoch zase oni ohrozujú chodcov, jednoducho chýbajú nám cyklotrasy, ktoré by celý konflikt ukončili.

Zatiaľ čo cyklistom bráni používať chodníky zákon už dávno, kolobežky zatiaľ  môžu, ale nie na dlho. Elektrické kolobežky hnevajú chodcov ale dobrý pocit z nich nemajú ani vodiči, ktorým sa občas pletú do cesty. Polícia s ministerstvom vnútra pre ne preto chystá zmeny v cestnom zákone. Zatiaľ neprebehlo ani medzirezortné pripomienkovanie, ale novela kolobežky pravdepodobne vykáže z chodníkov určí od akého veku budú povolené.

Elektrické kolobežky môžu dosiahnuť viac ako 25 kilometrov za hodinu a v rukách nezodpovedných ľudí, môžu byť naozaj nebezpečné, ale pustiť ich k autám asi bezpečnejšie nebude. Viete si predstaviť kolobežku medzi autami a autobusmi?

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech