Eset vyhráva súboj s Blahom. Poslanec musí zmazať klamlivé statusy a zdržať sa komentárov

  • Spoločnosť podala 9. januára takýto návrh a Okresný súd Bratislava I jej vyhovel 10. februára
  • Uvedené skutočnosti dostatočne preukazujú dôvodnosť potreby neodkladnej úpravy pomerov
BeFunky-collage (3)
Ľuboš Blaha/TASR
  • Spoločnosť podala 9. januára takýto návrh a Okresný súd Bratislava I jej vyhovel 10. februára
  • Uvedené skutočnosti dostatočne preukazujú dôvodnosť potreby neodkladnej úpravy pomerov

Súd vydal neodkladné opatrenie voči poslancovi Národnej rady SR Ľubošovi Blahovi za Smer – sociálnu demokraciu (Smer-SD) vo veci tvrdení súvisiacich s údajným ovplyvňovaním volieb spoločnosťou Eset.

Poslanec Blaha je tak povinný zdržať sa akýchkoľvek klamlivých tvrdení súvisiacich s údajným ovplyvňovaním volieb spoločnosťou Eset, ako aj zmazať svoje nepravdivé statusy týkajúce sa tejto témy. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Esetu Peter Blažečka. Spoločnosť podala 9. januára takýto návrh a Okresný súd Bratislava I jej vyhovel 10. februára.

Čítaj viac TU>>Vznikla satirická stránka, ktorá si strieľa zo SMER-u. Ukazuje kauzy, rozbité nemocnice a Blahu

Zneužitie vo volebnej kampani

Ako dodal, v rozhodnutí súdu sa uvádza, že Ľuboš Blaha „chce ako politik kandidujúci za politickú stranu Smer-SD zneužiť žalobcu (spoločnosť Eset, pozn. SITA) vo volebnej kampani a nepravdivými informáciami o žalobcovi získavať politické preferencie a podporu. Uvedené skutočnosti dostatočne preukazujú dôvodnosť potreby neodkladnej úpravy pomerov medzi stranami a nariadenie zákazu šíriť nepravdivé tvrdenia o žalobcovi. V tomto prípade žalovaný (Ľuboš Blaha, pozn. SITA) šíri preukázateľne nepravdivé informácie, ktoré poškodzujú práva a dobrú povesť žalobcu“.

Práve čítam v médiách, že "na sociálnych sieťach od začiatku volebnej kampane dominoval poslanec Smeru Ľuboš Blaha, za…

Gepostet von Ľuboš Blaha am Donnerstag, 6. Februar 2020

„Neodkladné opatrenie je prvým súdnym rozhodnutím v spore s poslancom Ľubošom Blahom, v ktorom sa spoločnosť Eset súdnou cestou domáha ochrany svojej dobrej povesti. Žalobu na celý rad klamlivých tvrdení podala spoločnosť Eset začiatkom júla 2019,“ pripomenul Blažečka.

Ľuboš Blaha kandiduje v nadchádzajúcich parlamentných voľbách za stranu Smer-SD na jedenástom mieste kandidátky. Súdnu žalobu spoločnosť Eset podala, pretože Blaha na svojom facebookovom profile Eset kritizoval a jej majiteľov označoval za oligarchov, ktorí vlastnia médiá a platia viacerých politikov. O Esete natočil sériu videí, v ktorých tvrdil, že Eset je napojený na americkú tajnú službu.

K situácii sa vyjadril aj Blaha

Len pár minút po uverejnení týchto informácii sa k situácii vyjadril aj samotný Blaha. Na sociálnej sieti Facebook zverejnil status, v ktorom okrem iného uvádza, že o rozhodnutiach súdu za dozvedel len z médií. Na svoju obhajobu píše, že „po prvé, žiadne takéto rozhodnutie som neobdržal. Je choré, že sa mám o takýchto veciach dozvedať z bulváru. Po druhé, neviem o tom, že by som takéto niečo niekedy tvrdil.“ 

Prituhuje. SAV PRED VOĽBAMI ĎALEJ POLITIZUJE – ÚTOKY PROTI MNE POKRAČUJÚZ médií som sa dnes dozvedel, že Etická…

Gepostet von Ľuboš Blaha am Mittwoch, 12. Februar 2020

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK