Biela Noc

Popis udalosti

Najväčší a najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku je tu!

Biela noc je prestížny medzinárodný umelecký projekt, ktorý má za úlohu priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol.

Biela noc vznikla v Paríži v roku 2002. V roku 2013 ju navštívilo viac ako dva a pól milióna ľudí. Z Paríža sa počas niekoľkých rokov projekt rozšíril aj do miest ako New York, Los Angeles, Chicago, Miami, Santa Monica, Montreal, Toronto, Rím, Tel Aviv, Gaza, Jeruzalem, Madrid, Brusel, Riga, Bukurešť, Amsterdam, Brighton, Turín, Naples, Petrohrad, Košice a Bratislava.

Po piatich úspešných košických ročníkoch sa Biela noc rozšírila do hlavného mesta Slovenskej republiky spájajúc tak východ a západ krajiny súčasným slovenským ale aj zahraničným umením.

  • Biela noc už nebude trvať len jednu sobotňajšiu noc. Festival sa rozrastá a ty ho budeš môcť navštíviť od piatku do nedele
  • Najrozsiahlejšie digitálne dielo pricestuje až z Austrálie
  • Súčasné umenie bude možné zažiť cez deň aj v noci, ale pribudnú aj tzv. časové diela, ktoré zažiješ len v určitých časoch

To, čo si štyri roky zažíval na Bielej noci len jednu noc v roku, si posledný septembrový víkend užiješ presne tri dni. Biela noc sa rozrastá a jej piaty ročník bude špeciálnejší a trochu iný ako tie predošlé. Zo štyroch uplynulých však nadviaže na to vizuálne najatraktívnejšie. Tešiť sa môžeš aj na nové priestory. Reč je o Bratislave, pretože v Košiciach slávi tento rok podujatie už svoj 10.ročník.

Všetky dôležité info nájdeš na facebooku: https://www.facebook.com/bielanoc/

prípadne na instagrame: https://www.instagram.com/bielanoc/?hl=sk

a celý program Bielej Noci nájdeš aj na webe: https://www.bielanoc.sk/sk/ba/umelci/biela-noc

Tak si príď s nami užiť tento umelecký festival svetiel a očarujúcu atmosféru nočnej Bratislavy plnej svetiel počas troch magických nocí. Ak ešte nemáš svoj lístok tak klikaj na vstupenky, aby si nič dôležité na tomto medzinárodnom festivale svetiel nezmeškal!