Expolicajt prehovoril o vražde Daniela Tupého, poznáme detaily jeho svedeckej výpovede

  • Známy bratislavský advokát čelí obvineniu z vraždy Daniela Tupého
  • Usvedčuje ho bývalý policajt
  • Poznáme detaily z uznesenia vyšetrovateľa
Adam Puškar
Na fotografii je transparent z protestov proti neonacizmu a obvinený advokát Adam Puškár TASR/Milan Kapusta; TA3
  • Známy bratislavský advokát čelí obvineniu z vraždy Daniela Tupého
  • Usvedčuje ho bývalý policajt
  • Poznáme detaily z uznesenia vyšetrovateľa

21. marca elitní policajti zrealizovali rozsiahlu akciu s krycím názvom KARMA, pri ktorej zadržali 8 mužov, údajne tých, ktorí boli na nábreží Dunaja, keď zavraždili Daniela Tupého. Vzápätí však všetkých prepustili, a to z dôvodu, že skutky, ktorých sa muži označovaní za členov neonacistickej skupiny mali dopustiť, sú premlčané.

NAKA následne zadržala bratislavského advokáta Adama Puškára. Bratislavský obhajca čelí obvineniu z vraždy Daniela Tupého, ktorý zomrel po brutálnom útoku 4. novembra 2005. Proti nemu svedčí hlavne Vladimír Malíček, ktorý pred vyšetrovateľom za vraha označil práve známeho advokáta.

Brutálny útok

V osudný večer vraždy sa Vladimír Malíček so svojou partiou stretol v podniku Rebel Klan Engerau v Petržalke. Z tohto podniku vyrazili 10 až 12 muži na troch autách, napokon skončili na Tyršovom nábreží. Malíček si pamätá, že v aute sedel práve s obvineným Adamom Puškárom.

Keď sa strhla bitka, Malíček podľa vlastných slov vykonával malú potrebu, no po chvíli sa začal biť tiež. Videl, ako Puškár so zovretou päsťou udieral neznámeho muža, zrejme to bol Daniel Tupý. Tupý ležal už na zemi, ale Puškár podľa slov Malíčka stále „vykonával pohyb rukou zhora nadol a to viackrát“.

Všetko sa zomlelo strašne rýchlo, Malíček vyšetrovateľovi tvrdil, že si nepamätá, či sa Tupý bránil. Až na druhý deň, keď sa z denníka Nový Čas dozvedel, že Daniela Tupého niekto dobodal, uvedomil si, že Puškár držal v ruke nôž.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá