Facebook Poke je mŕtvy

  • Poke bol pre Facebook vždy skôr "vtipom" než čímkoľvek iným. Prečo ho teda nechal v App Store tak dlho - viac ako rok po svojom debute?
image_1399707461.jpeg
  • Poke bol pre Facebook vždy skôr "vtipom" než čímkoľvek iným. Prečo ho teda nechal v App Store tak dlho - viac ako rok po svojom debute?

 

Odpoveď na vyššie uvedenú otázku sa možno nikdy nedozvieme. Faktom je, že Facebook dnes dal zbohom svojmu Poke. Pokiaľ by ste ho aj v App Store hľadali, už ho nenájdete. Spoločnosť tiež využila príležitosť odstrániť aplikáciu Camera, ktorá umožňovala jednoduchšie naťahovanie fotografií na váš feed a profil.

Nie je určite záhadou, prečo sa Facebook so svojou službou Poke nerozlúčil prostredníctvom interného blogu, ako to má vo zvyku. Táto aplikácia bola stálou pripomienkou toho, že Facebook nedokáže zobrať pár talentovaných vývojárov a jednoducho poraziť Snapchat, jedného zo súčasných najväčších rivalov. Facebooku trval vývoj aplikácie Poke len 12 dní. Hovorí sa, že Poke nebol pre Facebook nikdy jednou z priorít. Táto skutočnosť však aj tak neodradila novinárov od publikovania článkov o neúspechu služby.

Poke bol spustený v decembri roku 2012 a tešil sa veľmi dobrej funkcionalite s oveľa lepšími vychytávkami, než mal toho času Snapchat. No netrvalo to dlho a Snapchat už zakrátko na to raketovo vyštartoval.

Facebook sa spolieha na svoje vývojové centrum Creative Labs, ktoré predstavuje skupiny pomerne malých tímov pracujúcich na samostatných aplikáciách pre Facebook. Dočkáme sa od Creative Labs ešte niekedy obdoby Poku? Nemyslím si.   

 

Zdroj: theverge

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK