Farár zvolával na omšu o štvrtej ráno. Slováci stále skúšajú oklamať lockdown

  • Farár z obce v okrese Hlohovec pozýval veriacich na omšu, korá sa mala konať o 4:00 ráno, kedy neplatí zákaz vychádzania
  • Polícia jeho plány prekazila
kostol, omša, koronavírus
TASR/AP Photo/Luca Bruno
  • Farár z obce v okrese Hlohovec pozýval veriacich na omšu, korá sa mala konať o 4:00 ráno, kedy neplatí zákaz vychádzania
  • Polícia jeho plány prekazila

Lockdown trvá iba pár hodín a Slováci si už nachádzajú cestičky, ako toto nariadenie oklamať. Polícia upozornila na farára z istej obce v okrese Hlohovec, ktorý cez Facebook zvolával veriacich na omšu. Potajomky chcel dávať aj prijímanie, predávať kalendáriky a vyberať finančné príspevky na farnosť a to všetko o štvrtej ráno, kedy zákaz vychádzania neplatí. Policajti ho včas napomenuli a omša sa napokon nekonala.

FARÁR CEZ FACEBOOK POZÝVAL ĽUDÍ RÁNO NA OMŠU: POLICAJTI VČAS ZASIAHLI Plánovaná omša, ktorá mala byť dnes o 04.00 hod….

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Sunday, October 25, 2020

K polícii sa pridal aj miestny starosta, ktorý na Facebooku napísal, že je sklamaný. „Rešpektujem slobodu vierovyznania aj praktikovania viery, ale prosím vás-sme uprostred spod kontroly sa vymykajúcej pandémie,“ uviedol starosta.

Sloboda pohybu a pobytu zákazom vychádzania je platná od 24. októbra do 1. novembra, v čase od 05.00 hod. do 01.00 hod. nasledujúceho dňa, a teda je možné sa slobodne pohybovať medzi 01.00 až 05.00 ráno. Práve túto medzeru sa snažia mnohí ľudia využiť. Objavili sa prípady, kedy práve na Facebooku pozývali podnikatelia zákazníkov do svojich prevádzok v noci.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK