Fico a Pellegrini hazardujú so zdravím a životmi ľudí, tvrdí Remišová. Má pre nich urgentnú výzvu

  • Veronika Remišová vyzvala Roberta Fica a Petra Pellegriniho, aby podporili očkovanie proti koronavírusu
  • Poukázala na to, že očkovanie spoločne podporili v susednom Česku Andrej Babiš a Petr Fiala
Pellergrini, Fico
TASR/Martin Baumann, Jaroslav Novák
  • Veronika Remišová vyzvala Roberta Fica a Petra Pellegriniho, aby podporili očkovanie proti koronavírusu
  • Poukázala na to, že očkovanie spoločne podporili v susednom Česku Andrej Babiš a Petr Fiala

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky Veronika Remišová prostredníctvom sociálnej siete Facebook vyzvala bývalých predsedov vlády Roberta Fica (SMER-SD) a Petra Pellegriniho (HLAS-SD), aby verejne podporili očkovanie proti koronavírusu. 

Veronika Remišová poukázala na to, že v susednej Českej republiky očkovanie spoločne podporili premiér v demisii Andrej Babiš a novozvolený premiér Petr Fiala.

Politici u našich susedov si podali ruky v záujme ochrany života a zdravia všetkých. Na Slovensku namiesto zodpovednej opozície máme trollov a šíriteľov dezinformácií, ktorí systematicky sabotujú snahy zvládnuť pandémiu,“ napísala. 

Remišová povedala „stačilo“

Remišová zdôrazňuje, že verejná podpora očkovania je dôležitým gestom. „Verejne vyzývam Fica a Pellegriniho, aby s tým prestali a podporili jedinú účinnú zbraň proti pandémií – očkovanie,“ uviedla. 

Remišová tvrdí, že opoziční lídri „posielajú svojich voličov na smrť“

Robert Fico zvoláva bezrúškové protesty, na ktoré zváža najzraniteľnejšiu skupinu – seniorov. Peter Pellegrini chcel ešte donedávna v boji s koronou posielať ľuďom poštou do schránok odčervovací liek, ktorý sa u nás používa hlavne na liečbu dobytka, keďže u ľudí sa tieto parazity vyskytujú skôr v Afrike a Ázii,“ konštatuje. 

Už naozaj stačilo: Verejná výzva Ficovi a PellegrinimuPolitici u našich susedov si podali ruky v záujme ochrany života…

Posted by Veronika Remišová on Wednesday, December 1, 2021

Očkovanie podporili vplyvné osobnosti

Pred nedávnom sme ťa informovali, že ľudí k očkovaniu vyzvali bývalí prezidenti Slovenskej republiky – Andrej Kiska, Ivan Gašparovič a Rudolf Schuster. 

„Ďakujeme tým, ktorí sa už zaočkovali, a ostatných, ktorým v tom zdravotne nič nebráni, chceme vyzvať, aby sa dali čo najskôr zaočkovať,“ uviedli v dokumente, ktorý zverejnili na sociálnej sieti Facebook. 

Ako informuje TASR, k očkovaniu verejnosť vyzvali aj bývalí premiéri Iveta Radičová a Mikuláš Dzurinda. „Ak chceme zvládnuť súčasnú kritickú situáciu, vedecké poznatky a odporúčania odborníkov hovoria o očkovaní ako o účinnej ceste,“ uviedli v spoločnej výzve. 

Tú okrem nich podpísali aj Magda Vášáryová, František Mikloško, Béla Bugár, Ivan Mikloš, Štefan Vavrek, Alojz Hlina, Ábel Ravasz, Erik Baláž a Juraj Hipš.

Zdroje: Facebook/ Veronika Remišová, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie