Filip Jankovič: Žijem naplno!

  • Slovák z Trenčína, ktorý dobyl Londýn, či Los Angeles, kde tancoval so svetovými hviezdami. Teraz pôsobí v Prahe. Tancuje na opätkoch, hoci je chlap ako hora. Vedie vlastnú tanečnú skupinu, pripravuje choreografie niekoľkým spevákom, venuje sa deťom z detských domov. Pripravuje módnu show akú ste ešte nevideli a kreatívny ventil otvára pri navrhovaní módnej kolekcie. Aj taký je Filip Jankovič.
image_1437817954.jpeg
  • Slovák z Trenčína, ktorý dobyl Londýn, či Los Angeles, kde tancoval so svetovými hviezdami. Teraz pôsobí v Prahe. Tancuje na opätkoch, hoci je chlap ako hora. Vedie vlastnú tanečnú skupinu, pripravuje choreografie niekoľkým spevákom, venuje sa deťom z detských domov. Pripravuje módnu show akú ste ešte nevideli a kreatívny ventil otvára pri navrhovaní módnej kolekcie. Aj taký je Filip Jankovič.

 

Filip Jankovič sa prvý krát v médiách objavil pred desiatimi rokmi, keď šťastie skúšal v slovenskej Superstar. Hoci tam sa mu uspieť nepodarilo, v susednom Česku sa v tejto speváckej súťaži dostal do prvej desiatky a jeho osoba zarezonovala tak silno, že je obľúbenou témou bulváru aj po desiatich rokoch.

 

Meno Trenčana Filipa Jankoviča nie je neznáme ani v  Londýne či Los Angeles, no nie vďaka spevu, ktorým v showbiznise začínal, ale vďaka tancu. Filip tancuje prvú ligu, do ktorej sa dostal vďaka spolupráci s takými hviezdami ako Mariah Carey, Kylie Minogue či George Michael.

 

 

Teraz hladinu rozvíril svojim tancom v ženských lodičkách, v ktorých sa pohybuje lepšie ako väčšina žien. Okrem toho Filip vedie vlastnú tanečnú skupinu, venuje sa deťom z detských domovo, ktoré učí tancovať. Filipovou vášňou je okrem tanca aj móda, kde sa tiež pomaly prediera medzi elitu a to spoluprácou s módnym návrhárom Róbertom Vrzalom. Tiež pripravuje módnu show Slovak & Czech fashion awards, ktorá bude prvou svojho druhu v našich končinách.

 

Prečo dávame v startupovom portáli priestor tanečníkovi? Filip je totiž svojim zmýšľaním pravý startupista, nerobí mu problém rozbiehať nové projekty. Ako napríklad spomínaný projekt Slovak & Czech fashion awards, ktorý je v podstate startupovým projektom v tejto oblasti.

 

Filip Jankovič je kreatívny, všetok čas venuje tomu, čo ho baví a v čom vidí príležitosť a zmysel. Filip žije na plno, priamočiaro ide za svojimi snami, a neváha im venovať všetok svoj čas a všetku energiu. Nebojí sa posúvať hranice, vymýšľať nové veci, púšťať sa do nových projektov, myslieť out of box. A presne takýchto ľudí Slovensko potrebuje, takých, ktorí budú robiť dobré meno našej krajine vo svete.

 

 

Začnime od prítomnosti. Čomu sa venuješ teraz? Kde teraz žiješ?

Momentálne som po rokoch späť v Prahe, kde sa venujem tancu. Mám tu svoje hodiny, vediem jednu tanečnú skupinu a popritom robím choreografie niektorým spevákom atď…

 

Nejaký čas si pôsobil v Londýne a Los Angeles. Čo Ti to dalo? Čomu si sa tam venoval?

Do Londýna som odišiel splniť si svoje sny a to dostať sa do tanečného teamu nejakého speváka alebo speváčky, čo som si aj splnil a 5 rokov som tam naplno fungoval. Potom som dostal príležitosť odísť do LA, kde som sa pod dohľadom najlepších choreografov na svete ešte zlepšil a zdokonalil svoje tanečné pohyby

 

S kým si tancoval v Londýne? Na ktorú spoluprácu máš najlepšie spomienky?

Prvá spolupráca bola s Kylie Minogue, na tú mám asi aj najlepšie spomienky, ale veľmi vzrušujúca bola aj spolupráca s Mariah Carey, keďže sme celý team cestovali z Londýna lietadlom až do Nemecka, kde sa všetko natáčalo. Najväčšia pocta bolo účinkovanie v klipe George Michaela, kde som bol na pľaci s topmodelkou Kate Moss , ďalej napr. klip s Jessie J alebo TV vystúpenie s Justinom Bieberom.

 

 

S kým spolupracuješ teraz v Prahe?

Momentálne s najprestížnejšími tanečnými centrami ako je Stage, Centrum tance alebo Yemiho JAD company. Vytvoril som show v opätkoch speváčke Katerine Matlove, ktorá je známa hlavne v zahraničí a bol som oslovený jednou zlatou slávicou, aby som účinkoval na jej obrovskom Česko-slovenskom turné. Meno neprezradím, nakoľko ešte nie je nič podpísané.

 

O Tvojom tancovaní na opätkoch sa veľa píše a spôsobilo to dosť rozruchu. Čo Ťa k tomu priviedlo?

Keďže spolupracujem s medzinárodnou modelingovou súťažou FACE, kde učím modelky chodiť na opätkoch, skúsil som to spojiť s tancom a okoliu sa to páčilo natoľko, že som tým začal vystupovať. Bol som ale inšpirovaný tanečníkom z New Yorku Jontem.

 

Ako sa Ti na opätkoch pohybuje? Odkiaľ máš topánky, ktoré sú Ti dobré?

Nie je to také jednoduché s hľadaním opätkov, keď ste mužom, ale vždy som našťastie našiel nejaké pohodlné v mojom čísle. Tancuje sa mi v nich veľakrát lepšie než v teniskách. Cítim sa v nich sexy.

 

 

Hoci si Slovák, známejší si v Česku. Prečo je to tak? Zameriavaš sa aj Ty osobne viac na Česko?

Pred desiatimi rokmi som sa prihlásil do speváckej súťaže Česko hledá Superstar a dostal som sa do finálovej 10. Bol som natoľko výrazný že aj po 10 rokoch si ma všetci pamätajú.

 

Ako vnímaš záujem o Tvoju osobu? Články, bulvár?

Naučil som sa vnímať bulvár ako formu propagácie, nie ako nepriateľa. Aj negatívna reklama je reklama a to čo sa napíše dnes, je irelevantné zajtra. Záujem o moju osobu ma samozrejme teší. Som exhibicionista a súčasťou mojej práce je byť na očiach.

 

A ozaj spevu sa ešte venuješ?

Áno, v sprche. :)

 

Plánuješ zostať v Česku alebo prídeš predviesť svoj opätkový tanec aj domov na Slovensko? Prečo si vlastne prišiel späť zo zahraničia, keď si mal zjavne skvelo rozbehnutú kariéru v zahraničí?

V Česku zostanem tak dlho, ako sa budem cíti byť užitočný a hlavne tak dlho, ako sa tu budem cítiť šťastný. Opätkový tanec budem šíriť na Slovensku po lete a to vo veľkom štýle, nechajte sa prekvapiť. Do zahraničia sa plánujem vrátiť a fungovať v budúcnosti aj naďalej, ale teraz ma moja životná cesta priniesla späť do mojich končín a ja sa tu cítim naozaj skvele.

 

 

Ako vyzerá Tvoj bežný deň?

Dopoludnie mám väčšinou pre seba alebo pre schôdzky nakoľko popoludnie a večer buď učím alebo vystupujem. Takto je to v jednom kole.

 

Keďže StartitUP sa venuje startupom, nemôžeme obísť ani túto tému. Aký je Tvoj názor na startupy?

Pokiaľ startupom berieme novoznikajúce projekty, tak na Slovensku som dokonca súčasťou jedného projektu, ktorý pravé začína a má tendencie byť veľkým projektom s názvom Slovak & Czech Fashion awards, kde mám pozíciu kreatívneho direktora. A názor mám na to taký, že nové a neokukané projekty by mali dostávať zelenú.

 

Prezraď niečo o viac o tomto projekte, prosím.

Slovak & Czech fashion awards bude televízne odovzdávanie cien v rámci módy robené vo forme veľkolepej show, ktorú budem mať celú na starosti.

 

Venuješ sa móde aktívnejšie?

Módu milujem všeobecne a keďže je moja sestra stylistka, pomáham jej so stylingom, keď potrebuje. V blízkych mesiacoch plánujem vytvoriť aj špeciálnu kolekciu v kolaborácii so slovenským návrhárom Róbertom Vrzalom. Prvú spoluprácu máme už za sebou, ale táto ďalšia bude viac 50/50, takže sa tento krát vybláznime kreatívne spolu.

 

Filip, si poriadne činorodý človek, je ešte niečo, čo by si chcel spomenúť?

Tento rok ma oslovila známa česká cvičiteľka Hanka Kynychova do jej benefičného projektu Hejbejte se a zpivejte, kde teraz cez leto makáme s deťmi z detských domovov na choreografiách, ktoré na jeseň predvedú na hlavnej show a najlepšie prevedená choreografia vyhrá. Je to niečo, čo som ešte nikdy nerobil a veľmi ma táto spolupráca napĺňa.

 

 

A na záver, žiješ si svoj sen?

Mojim snom je baviť ľudí ako umelec. Milujem byť na stagei a dávať ľuďom svoju energiu prostredníctvom tanca a hudby. Mojim snom je byť vrcholovým umelcom v tom, čo robím. Takže si myslím, že žijem svoj sen, ale nie je to zadarmo. Neustále myslím na ten sen, idem si za ním, bez ohľadu na to, čo si kto myslí, ako veľmi ma niekto zhodí alebo ublíži. Sústredím sa na seba a na svojej ceste sa k ľuďom správam s rešpektom. Snažím sa žiť naplno!

 

Ďakujem za rozhovor a prajem veľa úspechov so všetkými súčasnými aj budúcimi projektmi!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech