Fotografia roka sa zrodila pri potulkách zasneženými Dolomitmi. Menej je niekedy najviac

  • Laureátka Blanka Mináriková hneď dvakrát zaujala porotu minimalizmom
  • Za víťazstvo získala od Nikonu poukážku na nákup v hodnote 1 111 eur
archív Blanka Mináriková
  • Laureátka Blanka Mináriková hneď dvakrát zaujala porotu minimalizmom
  • Za víťazstvo získala od Nikonu poukážku na nákup v hodnote 1 111 eur

Menej nemusí byť iba viac, môže byť aj najviac. Blanka Mináriková hneď dvakrát zaujala porotu minimalizmom svojej fotografie, ktorá vznikla počas zimnej dovolenky v zasnežených Dolomitoch. V rámci celoročnej súťaže na webe Nikoblog.sk najprv triumfovala v 10. kole, ktoré malo práve tému Minimalizmus, a napokon sa stala aj celkovou víťazkou.

„Skialpinistov na fotke som ‚sprevádzala’ asi pol dňa. Ja som išla po hlavnej ceste a oni svojím chodníčkom v bežeckej stope. Raz prechádzali hlboko v doline, potom zase vyššie. Raz boli pri mne blízko, inokedy som ich videla len ako malé čierne bodky,” popisuje vznik ocenenej snímky autorka z Malaciek, ktorú celkovo charakterizuje príklon k čiernobielemu poňatiu a zameranie na street foto.

Blanka si nevie vynachváliť zážitky z inšpirujúceho horského prostredia v Taliansku: „Nádherná krajina a skvelé podmienky… Lesné chodníčky majú krásne upravené, aj niekoľkokrát za deň sa treba vyhýbať ratrakom. Chodníčky spájajú niekoľko dedín, takže na vznik pekných fotiek stačí už len vydarené počasie. Človeku sa každú chvíľu otvárajú úžasné scenérie, v podstate ani nie je čas vypnúť fotoaparát. Je to pre mňa neskutočný relax.“

zdroj: Víťazná fotografia Fotky mesiaca Nikonblogu v roku 2019, Zdroj foto: Blanka Mináriková

Jeden z porotcov Julo Kotus skonštatoval: „Nádherne zasnežená rozsiahla pláň a dve maličké postavy. Jednoduché, čisté, grafické. Čím viac pozerám na túto fotku, a keď už poznám aj príbeh jej vzniku, tým viac som presvedčený, že výber bol správny.“

Ďalšie fotografie z tejto voľnej série od Blanky Minárikovej nájdete TU.

Laureátka triumfovala v bilančnom finále v čisto mužskej konkurencii deviatich fotografov (dvaja mali po dve víťazné snímky za jednotlivé mesiace). Mimochodom, pre súťaže Nikonu sú úspechy žien čoraz príznačnejšie: vlani v decembri sa absolútnou víťazkou súťaže Nikon kalendár 2020 stala Lucie Drlíková, zatiaľ čo Nikon CZ & SK Photo Contest 2019 ovládla Jana Fašungová.

Do súťaže Fotka mesiaca Nikonblogu 2019 prihlásili autori dovedna 1 273 fotografií. Víťazka získala od Nikonu poukážku na nákup produktov v hodnote 1 111 eur.

Galériu tucta víťazných snímok z jednotlivých mesiacov si môžete pozrieť TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech