Futbalový klub Manchester City chce byť eko. Poháre po vypití nápoja môžeš rovno zjesť

  • Plast patrí medzi prvky, ktoré výrazne znečisťujú životné prostredie
  • Pozitívne je, že na to začínajú brať ohľad aj veľké spoločnosti
  • Jednou z nich je futbalový tím Manchester City, ktorý prišiel s jedlými pohármi
  • Plast patrí medzi prvky, ktoré výrazne znečisťujú životné prostredie
  • Pozitívne je, že na to začínajú brať ohľad aj veľké spoločnosti
  • Jednou z nich je futbalový tím Manchester City, ktorý prišiel s jedlými pohármi

Nie je tajomstvom, že plastové poháriky či tégliky výrazne prispievajú k znečisteniu morí a oceánov. Tento problém je tak rozsiahly, že si jeho vážnosť uvedomujú aj veľké korporácie a firmy, ktoré reagujú.

Tentokrát to je futbalový tím Manchester City, ktorý sa rozhodol prispieť k ochrane životného prostredia práve v podobe obmedzenia plastov. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej stránke.

Nápoje budeš môcť konzumovať aj s pohárom

Jeden z popredných klubov slávnej Premier League sa rozhodol nahradiť jednorazové poháriky. Všetky horúce nápoje si však nevychutnáš zo sklenených či iných udržateľných náhrad plastu, ktoré považujeme za bežné.

Manchester City ekológia
zdroj: Man City

Futbalový klub prešiel z jednorazových pohárikov rovno na jedlé. Pozitívne je, že táto forma podávania nápojov už mala svoju premiéru, informuje Goal. Stalo sa tak včera počas zápasu proti Arsenalu.

„Prvýkrát na akademickej pôde bude predstavená aj jedlá šálka. Toto inovatívne riešenie poskytuje úžasné riešenie pre obmedzenie odpadu, stačí zjesť svoju šálku,“ uvádza oficiálna stránka klubu.

Takáto šálka má štruktúrou pripomínať zmrzlinový kornút s tým, že chrumkavý vydrží až 45 minút. Nepriepustný však má vydržať ešte oveľa dlhšie: aj viac ako dvanásť hodín.

Zloženie téglikov je vegánske

Ako uvádza CzechCrunch, za celým nápadom stojí škótska spoločnosť BioBite. Jej zakladateľmi sú Samuel Hvizd a Lyubomir Lambrev, ktorí tento projekt rozbehli ako študenti tretieho ročníka Aberdeenskej univerzity.

Tégliky sú vyrábané z vegánskych ingrediencií, teda zo pšeničnej múky, ovsených otrúb a vody. Firma sa chváli aj tým, že v nich nie sú pridané žiadne umelé aditíva.

Páči sa ti riešenie tohto futbalového klubu?

Produkty BioBitu aktuálne zásobujú celé spektrum rôznych reštaurácií naprieč Veľkou Britániou. Okrem téglikov sa venujú aj výrobe misiek, do ktorých je možné servírovať polievku či iné potraviny.

Cieľom tejto spoločnosti je, pochopiteľne, nahradiť plastové alebo papierové poháre, ktoré nie sú vždy ekologické a neprispievajú k ochrane životného prostredia.

Manchester City ekológia
zdroj: Man City

Klub priniesol viac ekologických alternatív

Ak však zrovna na jedlý pohárik nemáš chuť, alebo ho z akýchkoľvek dôvodov nemôžeš skonzumovať, pripravené sú špeciálne koše, v ktorých sa poháriky následne premenia na kompost.

Domáci štadión Manchestru City, Etihad Stadium, však fanúšikom v tohtoročnej sezóne ponúkne viac alternatívnych možností. Ak sa ti viac pozdáva menej radikálne riešenie, môžeš siahnuť aj po tégliku vyrobeného z papiera a lepenky, uvádza oficiálna stránka klubu.

Usporiadatelia sa zaručili, že okrem toho, že sú úplne bez plastu a 100% recyklovateľné, po skončení stretnutia budú všetky pozbierané a klub zabezpečí, aby boli recyklované. Klub tak ukazuje, že sa všetko dá, keď sa chce. O to viac, že svoje riešenie už aj uviedli do praxe. Nebolo by teda prekvapením, keby sa rozhodnutím Manchestru City inšpirovali aj iné tímy.

Zdroje: Goal, CzechCrunch, Man City

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK