Geniálny nápad – solárne panely vysúvajúce sa ako koberec

  • Inštalácia solárnych panelov nebola nikdy taká jednoduchá a rýchla. Môže za to vynález s názvom Roll-Array, ktorý je dielom Johna Hingleyho a jeho tímu z energetickej spoločnosti Renovagen.
6144
  • Inštalácia solárnych panelov nebola nikdy taká jednoduchá a rýchla. Môže za to vynález s názvom Roll-Array, ktorý je dielom Johna Hingleyho a jeho tímu z energetickej spoločnosti Renovagen.

Podarilo sa im vytvoriť solárne panely, ktoré dokonale pripomínajú koberec. Takéto solárne panely sú vysoko flexibilné, ľahko transportovateľné a vysoko výkonné. S ich pomocou sa môže energia zo Slnka čerpať aj na miestach, kde to dovtedy nebolo možné. Na nasledujúcom zaujímavom videu sa môžeš pozrieť na to, ako tieto solárne panely Roll-Array vyzerajú v akcii. No nevyzerajú dobre?

Solárne panely Roll-Array je možné veľmi jednoducho premiestňovať z miesta na miesto pomocou štandardných vozidiel, najlepšie s náhonom na všetky štyri kolesá, keďže je potrebný ich transport na miesta s nie práve ideálnym terénom. Ich postupné vysúvanie z auta umožní panelom Roll-Array pokrytie obrovskej plochy len za pár minút.

Spoločnosť Renovagen tvrdí, že ich solárne panely vyprodukujú až 100 kWp, čo je 10-násobne viac v porovnaní s terajšími prenosnými solárnymi panelmi na trhu. Toto je cesta, ktorou by sa ľudstvo malo vydať.

6144

foto: tetex.com

Ich rýchla inštalácia ušetrí čas a jednoduchý transport je šetrný k spotrebe pohonných hmôt vozidiel. Zrolované solárne panely sa dajú jednoducho uskladniť do prívesu za štandardným automobilom s pohonom 4×4.

Podľa spoločnosti Renovagen si štandardné solárne panely vyžadujú až 22 hodín na inštaláciu. Ich Roll-Array sú nainštalované už za dve minúty. Len dvaja ľudia sú potrební na to, aby boli panely pripravené na generovanie solárnej energie už do piatich minút. Batérie a meniče napätia sa nachádzajú na začiatku radu solárnych panelov.

11162081_10153290443910923_829999844216328297_n-Copy

foto: renovagen.com

Na zemi položené solárne panely môžu byť následne pripevnené špeciálnymi skrutkami, aby vydržali silný vietor a nepriaznivé počasie. Mali by vraj vydržať vietor o rýchlosti až 128 km/h.

Solárne panely Roll-Array sú ideálne pre rozsiahle plochy rovného terénu, napríklad pre vojenské základne. Nápomocné by mohli byť v oblastiach, ktoré zasiahla prírodná katastrofa, pretože sú schopné generovať elektrickú energiu behom pár minút.

rollarray2

foto: renovagen.com

Budúcnosť ukáže, kde všade sa tieto solárne panely objavia a komu budú nápomocné. Sú bezpochyby jedným z najlepších objavov v súvislosti s čerpaním energie zo Slnka, ktoré sa za poslednú dobu  na verejnosti objavili.

zdroj: inhabitat.com, zdroj titulnej fotografie: renovagen.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK