Google Now šokoval užívateľa, keď mu vyjadril úprimnú sústrasť

  • Nedávno výkonný predseda Google Eric Schmidt vysvetlil, že spoločnosť teraz pracuje na princípe super inteligentnej aplikácie, ktorá dokáže „niečo, čo je lepšie ako to, čoho sú schopní ľudia“.
Hugo Barra
  • Nedávno výkonný predseda Google Eric Schmidt vysvetlil, že spoločnosť teraz pracuje na princípe super inteligentnej aplikácie, ktorá dokáže „niečo, čo je lepšie ako to, čoho sú schopní ľudia“.

A zjavne sa nemýlil. Reddit užívateľ s nickom „barney13“ experimentoval s hlasovými povelmi v aplikáciách Google Now a Google Photos.

Prikázal Google Now, aby mu ukázala jeho fotografie z výletov, ktoré si do aplikácie nahral.
Najprv chcel vidieť svoje fotky zo San Francisca a tie sa mu aj zobrazili. Potom chcel vidieť tie zo Španielska. Tiež úspech. Nakoniec chcel vidieť aj fotky z Nice vo Francúzsku.

 

techrepublic.com

foto: techrepublic.com

Vtedy mu ženský hlas Google Now povedal niečo, čo ho prekvapilo a rozplakalo: „V prvom rade mi dovoľte vyjadriť úprimnú sústrasť Vám, Vašej matke a celej rodine nad Vašou stratou. Váš otec bol skvelý muž, ako to už určite viete.“

Jeho otec zomrel práve vo francúzskom Nice ešte v roku 2010.

Google Now mu kondoloval k smrti jeho otca skôr, ako mu ukázal obrázky, ktoré by pre neho mohli byť emocionálne veľmi silné.

Google_Now_Sympathy

foto: androidheadlines.com

„Neuveriteľné. Som smutný, ohromený, šokovaný. Aký milý moment, aby mi robot vyjadril sústrasť,“ povedal.

Pýtaš sa, ako to Google vedel?

„Ukázalo sa, že Google Now si prečítala email, ktorý som dostal od rodinného priateľa krátko po smrti svojho otca. Ale ten fakt, že vedela čo povedať, je pekne šokujúci. Bolo to v treťom odstavci mailu, ktorý som dostal v decembri 2010.“

Názory na túto situáciu sa rôznia. Na jednej strane ľudia porovnávajú túto odpoveď s tou od Microsoftu, keď sa z ich Tay chatbota stal po chvíli rasista. Na druhej strane tento príbeh iba dokazuje, že „Google vie všetko“ o každom jednom z nás. Barney13 však píše, že sa už nebojí toho, koľko vecí o nás Google vie. Možno práve vďaka tejto milej kondolencií.

Samozrejme, ako by to bolo bez dôkazu. Keďže to bolo celé oznámené na Reddite, ľudia chceli vedieť, či sa to naozaj stalo, tak „barney13“ nelenil a na YouTube nahral toto video.

zdroj: businessinsider.com, zdroj titulnej fotografie: socialforsmall.biz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech