Health for dog: Česká krabičková diéta pre zdravých psíkov

  • V Amerike sa zdravá strava pre psov stáva čoraz väčším trendom, čo si všímajú aj európski psíčkari. V Česku sa tento trend objavil ako riešenie problémov psíka Petry Stoklasovej, mladej podnikateľky a zakladateľky startupu Health for dog.
image_1445255444.jpeg
  • V Amerike sa zdravá strava pre psov stáva čoraz väčším trendom, čo si všímajú aj európski psíčkari. V Česku sa tento trend objavil ako riešenie problémov psíka Petry Stoklasovej, mladej podnikateľky a zakladateľky startupu Health for dog.

 

Petrina fenka Lexi trpela alergiamy a kožnými chorobami. Pomohol jej práve prechod na vyváženú varenú stravu. Už po dvoch týždňoch bola Lexi čulejšia, mala lepšiu náladu a krajšiu srsť. Petra si tento trend všimla aj v Amerike a po úspešnom overení s Lexi sa rozhodla nápad preklopiť do podnikania a dostať toto krmivo aj na český trh. Naštudovala si mnoho kníh a článkov aby sa skutočne presvedčila, že to je dobrý nápad a správny spôsob stravovania pre mazlíčkov.

 

 

Priestor na podobné podnikanie pochopiteľne nebolo ťažké nájsť. Každý( takmer :( ) chce pre svojho chlpáča len to najlepšie, ale nie vždy na to má čas. Príprava jedla je časovo náročná. Treba ju naplánovať, strava musí byť vyvážená, treba nakúpiť suroviny a treba ju uvariť. Práve preto sa väčšina rozhodne pre tak často propagované granule, ktoré sú predstavované ako najlepšia strava pre psov. Ako však získať kredibilitu v danom odbore, keď ste študovali niečo iné? Spojíte sa s odborníkom.

 

Health for dog malo ponúkať správne vyváženú stravu, Petra sa preto spojila s najväčším odborníkom v oblasti Evou Štvercovou, PhD., z Ústavu výživy zvierat Veterinárnej a farmaceutickej univerzity v Brne. S pomocou doktorky získala potrené znalosti na vytvorenie vyváženej stravy. Po mnohých mesiacoch testovania sa rozhodli vyrábať menej, ale pri vyššej kvalite. Keďže Health for dog konkurenciu na Českom trhu nemá, to najťažšie je presvedčiť zákazníkov o pridanej hodnote.

 

 

Na menu sa momentálne nájde napríklad hovädzie s hnedou ryžou, kuracie s pohánkou, sušienky pre psov, ale aj špeciálne diéty, ktoré sú napríklad určené pre psíkov so zažívacími problémami. Pri každom jedle sa dá vybrať z 200 – 500g balíčkov alebo dokonca nakúpiť mesačnú stravu za zľavnenú cenu. Keďže sa jedná o eshop, strava bude doručená priamo domov a vydrží až 18 dní. Jediné čo musíš spraviť je servírovať a tešiť sa, ako tvojmu chlpáčovi chutí :).

 

Nejedná sa o jednoduché podnikanie. Mnohí si možno spomeniete na známu dot-com službu pets.com, ktorá chcela doručovať krmivo pre psov, ale grandiózne praskla spolu s bublinou. Jeden zásadný rozdiel, ktorý je však medzi týmito dvomi službami výrazný je „prečo“. Áno podniká sa aj pre peniaze, ale Petra podniká hlavne preto, lebo je presvedčená, že ak pomohla Lexi, vie pomôcť aj ostatným psíkom.

 

Zdroj: healthfordog.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech