Hľadajú sa startup experti :)

  • Keď už ide ten náš štát pomáhať startupom, rozhodli sme sa, že na oplátku pomôžeme aj my jemu.
image_1407598022.png
  • Keď už ide ten náš štát pomáhať startupom, rozhodli sme sa, že na oplátku pomôžeme aj my jemu.

Zaujímavosťou Slovenska je fakt, že u nás je každý na niečo expert – hokej, politika alebo čokoľvek iné. Teraz však vzniká podporný program, ktorý si za cieľ kladie nájsť expertov z oblasti startupov.

V roku 1993 vznikla z iniciatívy vlády a EU agentúra SBA (Slovak Business Agency), ktorej hlavnou úlohou je stimulovať podnikateľské prostredie, vytvárať lepšie podmienky pre podniky a zvýšiť mieru ich prežitia na trhu. Malé a stredné podniky sú nosným segmentom, ktorý udržiava zamestnanosť v regiónoch bez ohľadu na ich umiestnenie alebo veľkosť. Je preto samozrejmé, že do oka agentúry SBA padla aj pomerne rýchlo rastúca komunita startupov na Slovensku.

 

 

V týchto dňoch bola spustená výzva na podanie prihlášok expertov na startupy, ktorí by vedeli poskytnúť poradenstvo z rôznych oblastí (napr. právo, IT, inovácie, manažment, marketing a financovanie). Ak si myslíš, že tvoje znalosti, schopnosti a skúsenosti by mohli pomôcť mladým podnikateľom neváhaj a prihlás sa.

 

 

Podmienkou je ukončené minimálne stredoškolské vzdelanie s maturitou, skúsenosť alebo záujem s podporou start-upov, dobrá orientácia v legislatíve súvisiacej s podnikaním a samozrejme preukázateľná odbornosť. Akékoľvek iné skills, ktoré by boli užitočné pri mentorovaní startupov sú samozrejme výhodou. Súčasťou tvojej práce v prípade ak si ťa agentúra SBA vyberie budú konzultácie a vypracovanie odborného hodnotenia podnikateľského zámeru.

Ak máš pocit, že by si mohol byť expertom v oblasti startupov pošli svoj motivačný  list a životopis na mail [email protected] do 30. 09. 2014.

 

Experti hláste sa :)!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech