Horúce novinky: Podrobné špecifikácie Xiaomi Mi Notebooku, máme sa na čo tešiť!

  • Na Xiaomi Mi Notebook sa nesmierne tešia aj tí používatelia, ktorí tejto čínskej spoločnosti doteraz vôbec neverili. Xiaomi opäť odvádza excelentný marketing a navnadilo nespočetné množstvo fanúšikov po celom svete.
xiaomi-mi-notebook-nove-specs2-1000x563
  • Na Xiaomi Mi Notebook sa nesmierne tešia aj tí používatelia, ktorí tejto čínskej spoločnosti doteraz vôbec neverili. Xiaomi opäť odvádza excelentný marketing a navnadilo nespočetné množstvo fanúšikov po celom svete.

Celá situácia okolo notebooku od Xiaomi dnes nabrala veľmi rýchly spád a nečakane sme sa dozvedeli kľúčové špecifikácie, a to rovno pomocou možných materiálov výrobcu, ktoré budú použité počas predstavovania 27. júla. Stále je tu však jedno veľké ALE, ktoré sa týka dôveryhodnosti týchto materiálov, no pevne veríme, že aspoň časť týchto špecifikácií je pravdivá.

Vrhnime sa najprv na základnú verziu notebooku, ktorá bude asi najúspešnejšia. Základné jadro tvorí procesor Intel Core i5-6200U, ktorý postupne dopĺňa integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 520, 8 GB DDR4 RAM pamäte a 256 GB rýchleho SDD disku. Odhadovaná cena je 3999 juanov, čiže okolo 543 €. Nie je to zlá cena, čo poviete? Na kancelársku prácu, menej náročné hry a dokonca aj na striedmejšie editovanie videí je táto verzia ako stvorená.

90a32f0b0b8241298b48e9413263627d

A teraz prichádza na rad to najväčšie lákadlo – špičková high-end verzia notebooku s označením “Pro”. V tomto prípade bude pod tenkým hliníkovým telom pracovať výkonný procesor Intel Core i7-6700HQ rady Skylake, ktorý je vlajkovou loďou procesorov tento rok a nič lepšie na trhu nezoženiete. Sekundovať mu budú komponenty ako výkonná dedikovaná grafická karta nVidia GeForce GTX 970M a 16 GB DDR4 RAM pamäte. Tento masívny výkon bude vykreslovať špičkový 4K displej, ktorý sa „roztiahne“ na 15,6-palcovej uhlopriečke.

6bb2ae60b3334a49bfbb0117383f0213

xiaomi-notebook-nove-specs-fotky

Xiaomi Mi Notebook v tejto verzii bude však relatívne drahý, no stále oproti konkurencii oveľa lacnejší. Reč je o čiastke 6699 juanov, ktorá predstavuje po prepočte približne 910 €. Ak si ho porovnáme s konkurenciou v podobe Dell, HP alebo Lenovo, notebook od Xiaomi je na tom suverénne najlepšie. Pri oboch variantoch môžeme očakávať použitie operačného systému Windows 10. Tieto špecifikácie nás nesmierne tešia a cena je jednoznačne adekvátna k použitým komponentom.

xiaomi-notebook-nove-specs-fotky(2)

FONY Z CINY

zdroj: fonyzciny.sk, zdroj fotografií: Gizmochina

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech