HP preberá žezlo Applu. Ultratenký Spectre je ešte tenší ako MacBook Air

  • Spoločnosť HP predstavuje svoj nový model – notebook Spectre s hliníkovým rámom a hrúbkou iba 10,4mm. Áno, taký tenký.
635954462259188403-hp-spectre-laptop
  • Spoločnosť HP predstavuje svoj nový model – notebook Spectre s hliníkovým rámom a hrúbkou iba 10,4mm. Áno, taký tenký.

Toto krásne zariadenie prichádza s uhlopriečkou 13,3 palcov, je vybavené Windowsom 10, s možnosťou voľby procesora. Dáva na výber medzi Intel Core i5 alebo i7, ktoré doplňuje full HD spolu s reproduktormi Bang & Olufsen.

Notebook je vybavený hybridnou batériou, ktorá je schopná Spectre poháňať až 9 a pol hodín. Nesmieme zabudnúť na ochranné sklo Gorilla Glass pre ochranu displeja a tri USB- C porty, z ktorých dva podporujú Thunderbolt, ktorý sa používa pre pripojenie k drahším monitorom.

Buď budeš absolútne milovať alebo nenávidieť lesklý medený dizajn a piestové pánty, ktoré sa HP rozhodlo použiť. Možno ťa ale presvedčí jeho ultratenký dizajn, ktorý sa odignorovať nedá a do vrecka schová aj MacBook Air. Spectre je tiež veľmi ľahký, váži 1,11 kg, takže sa dá dobre prenášať.

Spoločnosť verí, že nový Spectre im pomôže otriasť trhom ultratenkých notebookov. PC šéf spoločnosti HP Ron Coughlin pred predstavením notebooku povedal: „Po celé tie roky bol Apple vnímaný ako inovátor a vodca inovácií. HP je teraz ale pripravené prevziať žezlo“.

Ceny začínajú na sume $1,170, tá celková však závisí od tvojej preferovanej konfigurácie. Môžeš si vybrať notebook s RAM až 8GB a vnútornou pamäťou 512GB.
25.apíla si môžeš Spectre predobjednať online na stránkach HP.com a BBY.com. Internetový obchod BestBuy bude mať notebooky na sklade 22.mája v počiatočnej cene $1,250.

store hp com +

foto: store.hp.com

wired com

foto: wired.com

HP-Spectre

foto: thenextweb.com

zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: dailyreadlist.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech