Hrdina z filmu Aquaman je tvárou kampane, v ktorej bojuje za našu planétu

  • Jason Momoa je hviezdou filmu Aquaman a seriálu Hra o tróny
  • Na Instagrame ho momentálne sleduje 12,7 milióna ľudí
  • Úspešný herec je však okrem iného aj zarytým ekológom, ktorý si dobre uvedomuje vplyv, aký môže mať na spoločnosť a ľudí, ktorí ho považujú za svoj vzor
agaa
wikimedia.org-Gage Skidmore, Ananyaalien
  • Jason Momoa je hviezdou filmu Aquaman a seriálu Hra o tróny
  • Na Instagrame ho momentálne sleduje 12,7 milióna ľudí
  • Úspešný herec je však okrem iného aj zarytým ekológom, ktorý si dobre uvedomuje vplyv, aký môže mať na spoločnosť a ľudí, ktorí ho považujú za svoj vzor

Jason, ktorého čistý vlastný kapitál momentálne predstavuje 14 miliónov dolárov, sa najnovšie objavil v špeciálnom protiplastovom spote. V ňom naplno prejavuje svoju nenávisť k jednorazovým plastom, v tomto prípade špeciálne k plastovým fľašiam.

Pre herca je typická jeho naozaj dlhá brada. Teda až doposiaľ bola, nakoľko sa ju rozhodol po 7 rokoch oholiť. Týmto gestom chcel podľa jeho slov zabojovať proti neustálemu zamorovaniu našej planéty plastami.

„Myslím, že naposledy som sa holil v roku 2012. Zbohom, Drogo. Zbohom, Aquaman, Deeclane aj Babo,“ smeje sa vo videu herec, ktorý sa svojej brady zbavil v rámci boja za čistejšiu planétu. 

Podľa Jasona jednoducho prišiel čas na zmenu – zmenu k lepšiemu. Poďme vyčistiť naše oceány a našu planétu. Pripojte sa na tejto ceste ku mne,“ odkazuje predstaviteľ Aquamena spoločnosti. 

Jason taktiež apeluje na ľudí, aby sa aspoň pokúsili nahradiť plastové fľaše recyklovateľnými hliníkovými plechovkami.

Podľa údajov americkej Agentúry pre ochranu životného prostredia sa v roku 2015 zrecyklovalo takmer 55 % hliníkových plechoviek od piva či sladkých nápojov, zatiaľ čo v prípade plastových fliaš to bolo len 30 %.

Viem, že sa to na vás teraz valí zo všetkých strán. Chcem však všetkých ešte raz upozorniť na skutočnosť, že plasty rýchlo zabíjajú našu planétu. Ak poznáme riešenie, je zbytočné o tom len hovoriť. V súčasnosti existuje jediná vec, ktorá môže pomôcť zachrániť a to je hliník, naše životné prostredie jeho recyklovanie a úplný koniec používanie plastov, “ dodal Momoa.

Žijeme v dobe plastovej

Najnovšia štúdia konštatuje, že len v roku 2016 bolo vyrobených na svete 396 miliónov ton nových plastov, to je 53 kilogramov na každého obyvateľa planéty. Produkcia novovyrobených plastov pritom rastie o 4% ročne od roku 2000, najmä kvôli tomu, že sú lacné.

Najviac novovyrobených plastov potrebuje na svete obalový priemysel – až 40%, nasleduje automobilový a stavebný priemysel. A trend stúpa. Väčšina -v roku 2016 až 40% nových plastov bola pritom určená len na jedno použitie a mala životný cyklus kratší ako rok. Najmä išlo o tašky, obaly na potraviny, fľaše. V skutočnosti sa celosvetovo zrecykluje iba 9 % plastového odpadu.

Zdroj: wealthygorilla.com, plasticsrecyclers.eu, d2ouvy59p0dg6k.cloudfront.net

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá