Hrozba modernej doby pre biznis?

  • Kto nie je online, akoby dnes ani neexistoval. Veľa dokladov si už nemusíme vybavovať na úradoch či v bankách, stačí cez internet v elektronickej podobe. Celkom rozšírený je aj trend digitalizácie podnikania a dokumentov s ním spojených. Nakoľko je však bezpečný?
dockitttt
unsplash.com
  • Kto nie je online, akoby dnes ani neexistoval. Veľa dokladov si už nemusíme vybavovať na úradoch či v bankách, stačí cez internet v elektronickej podobe. Celkom rozšírený je aj trend digitalizácie podnikania a dokumentov s ním spojených. Nakoľko je však bezpečný?

Už sú dávno za nami tie časy, kedy ti na skladovanie faktúr stačila stará krabica od topánok. A na ich spravovanie pár šanónov a zakladačov v regáli. Čím viac napreduje tvoj podnik, tým väčšie budú objemy aj požiadavky na organizáciu dokumentov. Tu prichádza na pomoc digitalizácia, vďaka ktorej môžeš mať všetko pokope a na cloude, čím sa nezaťažuje ani MB z tvojej internej pamäte.

Logické sú však aj obavy typu „Čo sa deje s mojimi dokumentami po tom, čo opustia moju kanceláriu? Komu sa môžu dostať do rúk? Sú na virtuálnych priestoroch dostatočne chránené?“

Zdroj: pexels.com

Kým nebezpečenstvo požiaru či fyzickej krádeže si vieme všetci veľmi dobre predstaviť a zdôvodniť, s virtuálnym priestorom je to inak. Predsa len, človek, ktorý nemá k technickým a informačným technológiám blízko, si vie len ťažko predstaviť, čo sa s takou zmluvou či listom vlastníctva deje a akej hrozbe môžu čeliť.

Zdroj: pixabay.com

Na vysvetlenie zabezpečenia dokumentov v procese digitalizácie sme si zavolali expertov z DOCKitIN. Priblížia, ako sa starajú o zabezpečenie dôverných informácií svojich klientov a pred čím alebo kým dokumenty na cloude chránia.

Zdroj: DOCKitIN

„Uvedomujeme si, že zákazníci zveria svoje dokumenty len tomu, komu dôverujú. Preto je pre nás otázka bezpečnosti kľúčová. Naše interné postupy spĺňajú vysoké bezpečnostné štandardy a zákonom stanovené požiadavky na prácu s citlivými informáciami. O všetky dokumenty, ktoré sa u nás rozhodnú klienti uskladniť, sa stará vyškolený tím. Garantujeme ochranu osobných údajov a aj na celkovú bezpečnosť u nás uskladnených dokumentov.

Zdroj: pexels.com

Čo sa týka fyzickej bezpečnosti nášho archívu, tá je tiež na najvyššej úrovni. Archív má elektronický zabezpečovací systém, detektory pohybu, požiarne hlásiče, je zabezpečený vnútornými mechanickými zábrannými prostriedkami (bezpečnostné mreže a pod.), bezpečnostnými protipožiarnými dverami a je pripojený na pult centrálnej ochrany.

 

O bezpečnosť dát na našich serveroch je tiež profesionálne postarané. Hostingové služby našej spoločnosti poskytuje spol. VNET a je hosťovaná na samostatnej infraštruktúre, ktorá je vyhradená len pre služby DOCKitIN. Dáta sú zálohované vo viacerých lokalitách. Dátové centrum je vybavené monitorovacím a protipožiarnym zariadením. Fyzický prístup k serverom je možný až po overení biometrických údajov.

Komunikácia s aplikáciou je zabezpečená asymetrickými šiframi najnovších štandardov, ktoré využíva aj internetbanking.

Náš web aj aplikácie prešli bezpečnostným auditom, čo svedčí o ich kvalite.

Zdroj: DOCKitIN

V praxi to znamená, že skeny dokumentov sú uložené v zabezpečenom dátovom centre poskytovateľa cloudovej služby a náš zákazník má k nim nonstop prístup prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo webového portálu. K elektronickej verzii dokumentu má teda prístup iba oprávnený vlastník.

Aby sme ešte zvýšili pocit komfortu a bezpečnosti, cez mobilnú aplikáciu sa môže dostať zákazník k svojim dokumentom len cez nim zvolené bezpečnostné prvky, a to odtlačok prsta alebo PIN kód.

Zdroj: pexels.com

Vďaka tomu si môžete byť istý, že k citlivým údajom sa neodstane nikto nepovolaný. “

Čo si myslíš o digitalizácii ty? Zveril by si svoje dokumenty do rúk profesionálom, alebo radšej ostaneš pri zakladačoch a euroobaloch?

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Dockitin.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá