Huawei čelí škandálu. Značka zavádzala ľudí svojou reklamou

  • Technologická značka Huawei opäť čelí škandálu
  • Urobila tak pri propagácii svojho nového telefónu a jeho fotoaparátu
  • Snímky na jeho propagáciu však vytvorili digitálnou zrkadlovkou
huawei
youtube.com/ Huawei Mobile Egypt
  • Technologická značka Huawei opäť čelí škandálu
  • Urobila tak pri propagácii svojho nového telefónu a jeho fotoaparátu
  • Snímky na jeho propagáciu však vytvorili digitálnou zrkadlovkou

Značka Huawei nedávno vytvorila propagačné fotografie k ich novému telefónu Nova 3, ktorého výhodou by mal byť špičkový fotoaparát. Väčšina z nás by možno čakala, že značka mobil odpropaguje práve tým, že použije fotografie odfotografované týmto zariadením. Na prvý pohľad to tak vyzerá, no pozornému oku neujde, že všetko nie je s kostolným poriadkom.

Jedným z dôkazov boli zverejnené fotografie na Instagrame herečky, ktorá v reklame vystupuje. Fotografia je zo zákulisia produkcie a vidíme, ako obaja aktéri z fotografii pózujú pred fotografom. Následne si môžeme pozrieť fotografiu, ktorá je použitá ako propagačná a vidíme, že muž, ktorý sa tvári, že držal v ruke mobil, mal v konečnom dôsledku len natiahnutú ruku k fotografovi, aby to vyzeralo, že si s herečkou dofotili selfie mobilom. Samozrejme, herečka po tom, čo si uvedomila svoju chybu, fotografiu zo svojho Instagramu odstránila.

zdroj: Instagram @sarahelshamyy

zdroj: Huawei

Reklamný spot, ktorý propaguje smartfón, obsahuje scénu z fotografie, kde je naznačené, že žena sa nechce fotiť, kým nie je nalíčená. U diváka navodzuje pocit, že fotoaparát v mobile dokáže vytvoriť dokonalý záber za akejkoľvek situácie a podmienok.

Síce v spote nikde nie je uvedené, že boli fotografie vytvorené fotoaparátom v mobile, no nik neočakáva ani opak, že boli vytvorené profesionálnym fotografom. Istým spôsobom tak môže byť reklama považovaná za zavádzajúcu, keďže spotrebitelia môžu vytvoriť nákupné rozhodnutie práve na základe presvedčenia, že fotoaparát v telefóne je naozaj špičkový.

Zdroj: androidpolice.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK