Hypnotizér Martin zbieral skúsenosti po celom svete: Ľudia sa mi často ozvú s tým, že už nevedia ako ďalej

 • Martin sa venuje práci, na ktorú tak ľahko nenatrafíš
 • Hypnoterapia je na Slovensku stále v plienkach
 • Zbaviť ťa dokáže prakticky čohokoľvek
hypnoterapia Martin Komínek
Martin Komínek
 • Martin sa venuje práci, na ktorú tak ľahko nenatrafíš
 • Hypnoterapia je na Slovensku stále v plienkach
 • Zbaviť ťa dokáže prakticky čohokoľvek

Zažil to každý z nás. Strach, bolesť, smútok alebo hnev. Emócie, ktoré nás vedia ovládnuť a do určitej miery aj poznačiť. Ale nemusí to tak byť. Stačí si zapamätať, že problémy treba riešiť a nie ich potláčať.

Niekomu sa to môže zdať ako nezmysel, pre iných to môže byť vykúpenie a šanca začať novú kapitolu života. Reč je o hypnoterapii, prostredníctvom ktorej vieš zmeniť (ne)fungujúce vzorce v mozgu.

My sme sa o tejto nezvyčajnej téme porozprávali s profesionálom Martinom Komínekom z Hypnoteraphy, ktorý sa hypnóze venuje viac ako 10 rokov. Prezradil nám jeho neuveriteľné skúseností a príhody, ako aj veľa iných nepochopených udalostí, ktoré sa dejú všade okolo nás. Len ich vnímame až vtedy, keď nám začnú zasahovať do súkromia a robiť problémy.

 • V čom spočíva proces hypnoterapie?
 • Ako dokáže hypnoterapia pomôcť fajčiarom?
 • Ako funguje návrat k minulým životom?
 • S akými najpodivnejšími strachmi za Martinom klienti chodia?
 • S čím „nadprirodzeným“ sa v živote stretol?

Kedy je ten správny čas pre človeka navštíviť hypnoterapiu?

Vtedy, keď si uvedomíš, že máš problém, začneš hľadať nejakú formu pomoci a možno nájdeš práve hypnoterapiu. Na druhú stranu, veľa ľudí pomoc nevyhľadá, lebo neveria, že by im hypnoterapia alebo iná metóda vedela pomôcť.

Nechcú si priznať, že majú problém alebo sa s ním už tak stotožnili, že sa stal ich súčasťou a neveria, že by to mohlo byť inak. Vo väčšine problémov sa s tým dá niečo spraviť.

Takže nikdy nie je neskoro začať?

Niektorí ľudia ku mne prichádzajú a vnímajú ma ako ich poslednú možnosť – dovtedy vyskúšali už naozaj všetko a nevedia si pomôcť. Pre veľa ľudí by to mohla byť prvá voľba, napríklad majú strach z lietania, tak je veľká šanca, že po pár stretnutiach ten let zvládnu. Myslím si, že dôvod, prečo hypnoterapia nie je zatiaľ vyhľadávaná, je ten, že na Slovensku sa jej venuje veľmi málo ľudí.

Aká je úspešnosť sedenia na hypnoterapii?

Pri hypnoterapii sú dva kritické faktory úspechu. Prvý, musíš chcieť dosiahnuť zmenu. Je to o tom, že napríklad, ak fajčíš a vadí to nie tebe, ale frajerke, prinúti ťa sem prísť a ty očakávaš, že sa posadíš do kresla s tým, že prestaneš fajčiť, neprestaneš.

Tak to nefunguje, lebo to ty nechceš. Iniciatíva musí prísť z tvojej strany. To znamená, že ty chceš prestať fajčiť. Nie, že to chce tvoja mama, ktorá sa o teba bojí, alebo ti povie lekár, že bolo by lepšie, keby si nefajčil. Musí to ísť z teba.

Druhá vec je dôvera. Prichádzaš na cudzie miesto k cudziemu človeku. Nevieš, čo máš očakávať, ako to bude celé prebiehať a či to bude fungovať. Musíš mať dôveru, že ten človek, s ktorým tu sedíš, ti chce pomôcť, chápe ťa. Nemusíš zásadne veriť, že hypnoterapia funguje.

Mohol by si mi opísať proces toho, ako hypnóza prebieha?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá