Ikea čelí kritike. Na svojej mape sveta zabudla na jednu krajinu

  • Ikea okrem stálych úspechov zažíva aj problémy
  • Medzi jeden z nich patrí napríklad ich mapa sveta
  • Chýba tam totiž jedna celá krajina - Nový Zéland
Unsplash/Reedit
  • Ikea okrem stálych úspechov zažíva aj problémy
  • Medzi jeden z nich patrí napríklad ich mapa sveta
  • Chýba tam totiž jedna celá krajina - Nový Zéland

Mapa sveta od nábytkárskeho giganta Ikea ponúkala estetický pohľad na krajiny našej zemegule, je tu však jeden malý háčik – neukazovala jednu krajinu. Nejde pri tom len tak o hocikoho. Na mape sveta chýba ostrov Nový Zéland nachádzajúci sa juhovýchodne od Austrálie.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Jibbles666 / Reddit

Na chýbajúcu krajinu na mape upozornil požívateľ Jibbles666 na webovej stránke Reddit. Chybné vyobrazenie sveta našiel počas nákupu v Ikea vo Washingtone DC. Svoj nállez nahral do skupiny MapsWithoutNZ. Nový Zéland je totiž z máp vynechávaný oveľa častejšie, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Reddit / Maps Without NZ

Nábytkárska firma si svoju chybu uvedomila a čoskoro zverejnila oficiálne ospravedlnenie. „Ikea je zodpovedná za zabezpečenie správnych a korektných motívov v rámci svojich produktov. Všimli sme si, že tento proces zlyhal pri mape seta BJÖRKSTA – ľutujeme, že sa táto chyba stala a ospravedlňujeme sa. Podnikneme kroky potrebné na napravenie situácie, produkt je v tejto chvíli odstraňovaný z obchodov,“ vysvetľuje značka na serveri BBC.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: New Zealand Government

Ikea je však len malý kúsok problému, ktorý je omnoho zložitejší. Eliminácia Nového Zélandu zo svetových máp je totiž rozšírená až natoľko, že ju riešila aj samotná vláda krajiny. Len minulý rok sa premiérka Jacinda Ardern spojila s komikom Rhysom Darbym, aby o svojej domovine zvýšili povedomie. Výsledkom sa stalo video s názvom #GetNZOnTheMap. Zabudnutá krajina však s humorom nekončí – zaujímavo poňala aj eror 404 na svojej oficiálnej webstránke.

Zdroj: www.bbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech