IKEA spúšťa indoor záhradu, s ktorou si dokážeš pestovať jedlo po celý rok

  • Najznámejší predajca nábytku predstavil svoju novú hydroponickú záhradu KRYDDA/VÄXER, ktorá ti umožní doma ľahko pestovať čerstvé produkty.
titulna
  • Najznámejší predajca nábytku predstavil svoju novú hydroponickú záhradu KRYDDA/VÄXER, ktorá ti umožní doma ľahko pestovať čerstvé produkty.

Tento systém ti umožní klíčiť a pestovať rastliny bez pôdy. Semená môžu byť naklíčené pomocou absorpčnej penovej zátky, ktorá ich udržuje vlhké bez nadmerného zalievania. Akonáhle semená vyklíčia, môžeš jednoducho preniesť celú zátku do vlastného črepníka, a naplniť ju s vodou, ktorá absorbuje pemzu.

Tieto nádoby zapadajú do rastúceho zásobníka, vybaveného solárnymi lampami, ktorý poskytuje celoročnú výživu pre rastliny aj v miestnostiach bez priameho slnečného žiarenia (poprípade ich môžeš nechať pri okne). Rastúci zásobník je dokonca vybavený vstavaným snímačom vody, ktorý ti pomôže udržovať rastliny zavlažované.

1

 

IKEA tvrdí, že systém je tak jednoduchý, že ho dokáže použiť každý, bez ohľadu na skúsenosti so záhradkárstvom. Nie je zatiaľ známe, koľko to vlastne bude celé stáť, plán spustenia je v apríli. Nie je to prvá indoor hydroponická záhrada, ktorá vstúpi na trh, no môže byť dobrou voľbou pre ľudí, ktorí si nie sú úplne istí, ako začať.

Kým nový systém je odklon od obvyklého katalógu IKEA položiek, je to v súlade s trendom spoločnosti smerovať k udržateľnosti, a preč od tradičného obchodného modelu. IKEA na začiatku tohto roka vyhlásila, že západný svet zasiahla vlna špičkových bytových doplnkova IKEA sa bude sústrediť práve na pomoc zákazníkom, žiť viac ekologicky šetrný život.


Zdroj: inhabitat.com, zdroj fotografií: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech