IKEA vyčlení viac ako 220-tisíc eur na okamžitú pomoc Slovensku. Peniaze poputujú na dobrú vec

  • V rámci celého regiónu Česká republika, Maďarsko a Slovensko sa IKEA obrátila na samosprávy miest, v ktorých podniká, aby zistila, ako im, v týchto ťažkých časoch, môže pomôcť
  • IKEA sa rozhodla vyčleniť viac ako 220 000 eur na okamžitú pomoc na Slovensku
  • Zariadi karanténne mestečko a pomôže ľuďom v núdzi
akk
IKEA
  • V rámci celého regiónu Česká republika, Maďarsko a Slovensko sa IKEA obrátila na samosprávy miest, v ktorých podniká, aby zistila, ako im, v týchto ťažkých časoch, môže pomôcť
  • IKEA sa rozhodla vyčleniť viac ako 220 000 eur na okamžitú pomoc na Slovensku
  • Zariadi karanténne mestečko a pomôže ľuďom v núdzi
IKEA Bratislava v tejto mimoriadnej situácii ponúkla mestu Bratislava a jej krízovému tímu pomocnú ruku a zapojila sa do viacerých projektov hlavného mesta. „Našli sme možnosti ako IKEA môže prispieť na krízové riešenia, na ktoré sa Bratislava pripravuje a dohodli sme sa na spolupráci pri zariaďovaní karanténneho mestečka pre ľudí bez domova. Chceme pomôcť v maximálnej možnej miere,“ informuje tím IKEA v oficiálnej správe.
zdroj: „
Karanténne mestečko pre ľudí bez domova bude situované v areáli Zlaté Piesky. IKEA toto miesto zariadi posteľami, matracmi, vankúšmi, paplónmi, obliečkami a ďalším potrebným nábytkom. Tridsať provizórnych kontajnerových bytov bude slúžiť pre ľudí bez domova s príznakmi vírusu COVID-19 (koronavírus) ako preventívna karanténa. Zároveň obyvateľom kontajnerového mestečka poskytne IKEA Food suché potraviny ako napríklad škoricové koláčiky, sušienky, či čokoládu. Na spríjemnenie liečby venuje spoločnosť kontajnerovému mestečku knihy, ktoré zamestnanci IKEA priniesli do firemného SWAPu.

„V týchto ťažkých chvíľach sa všetci musíme zomknúť a pomáhať si. Veríme, že prispejeme k upokojeniu situácie a že sa naše životy vrátia opäť do zabehnutých koľají,“ píše spoločnosť v oficiálnej správe.

zdroj: IKEA

Spoločnosť IKEA síce mala pripravený krízový plán, uznáva však, že nie vždy je všetko možné naplánovať úplne bez chyby.

„Zdravie a bezpečnosť našich pracovníkov a zákazníkov sú vždy na prvom mieste. Preto neustále sledujeme vývoj situácie, získavame informácie, spolupracujeme s miestnymi úradmi a kolegami z celosvetovej skupiny IKEA.  Riadime sa odporúčaniami Vlády SR, aby sme dodržiavali bezpečnú vzdialenosť pri osobnom kontakte, zakrývame si nos a ústa ochrannými rúškami,“ hovorí tím IKEA.

zdroj: „

Niektoré rúška ušili priamo pracovníci IKEA z oddelenia textílii. Zároveň sa snažia zabezpečiť rúška pre pracovníkov, ale súčasná situácia na trhu im to nedovoľuje. „Budeme sa na to aj naďalej aktívne zameriavať. V našej prevádzkovej činnosti mimoriadne dôkladne dodržiavame hygienické postupy a pravidlá miestnych úradov. Pracujeme z domu, v čo najväčšej miere,“ objasňuje vedenie spoločnosti.

zdroj: „

Obchodný dom a výdajné miesta IKEA, sú momentálne zatvorené. Zákazníci môžu využiť užitočnú službu Klikni & dovezieme. „V súvislosti s aktuálnymi bezpečnostnými opatreniami, vám zásielku doručíme pred posledné uzamykateľné dvere. Cena služby ostáva rovnaká. Pre tých, ktorí majú čas na domáce práce a chceli by si vylepšiť svoj domov, sme navrhli systém plánovania kuchýň a spální na diaľku,“ dodáva tím IKEA.

Zdroj: IKEA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech