Ikea vypustila na rieku v Londýne nadrozmerné hračky, ktorých význam je hlbší, ako len zábava

  • Ikea a jedinečné kampane idú spolu ruka v ruke už roky
  • Aj tentokrát sa spoločnosti podarilo odprezentovať vlastný produkt, novú predajňu a ešte myslí aj na našu planétu
Ikea.com
  • Ikea a jedinečné kampane idú spolu ruka v ruke už roky
  • Aj tentokrát sa spoločnosti podarilo odprezentovať vlastný produkt, novú predajňu a ešte myslí aj na našu planétu

Spoločnosť Ikea vytvorila dva diaľkovo ovládane lode, ktoré dokážu vyčistiť rieku od odpadu. Tento krok je súčasťou kampane pri príležitosti otvorenia novej predajne v londýnskej časti Greenwich. Loď Ikea vyzerá ako detská hračka do vane SMÅKRYP, ibaže je omnoho, omnoho väčšia a neplaví sa po hladine vo vani, ale po rieke pozdĺž Deptford Creek na juhovýchode Londýna. Informoval o tom portál Campaignlive.co.uk.

Ikea spolupracuje s Creekside Education Trust s cieľom vytvoriť akýsi vzdelávací zážitok pre miestne rodiny. Rodičia sa spolu s deťmi budu môcť na chvíľu stať kapitánmi vzdelávacej lode, ktorú budú riadiť diaľkovým ovládaním. Počas toho, ako mega hračka brázdi prúdy rieky a zbiera odpad, ktorý bude následne použitý na vytvorenie sochy. Tá bude po otvorení novej predajne v časti Greenwich umiestnená v priestoroch predajne Ikea.

Spôsob zberu odpadu z rieky je postavený na technológii Orca, ktorá umožní nadrozmerným hračkám pozbierať až 20 kg odpadu naraz. Po skončení tejto kampane budú lode darované charitatívnej organizácii Hubbub, zameriavajúcej sa na udržateľnosť.

„Ikea je odhodlaná hrať kľúčovú úlohu v komunite a projekt Dobrá loď je len jedným z mnohých spôsobov, ako to demonštrovať,“ uviedla pre Campaignlive.co.uk manažérka predajne Ikea Helen Aylett.

„V spolupráci s Creek Education Trust a Hubbub spájame dôležitú problematiku znečistenia plastami s hravou činnosťou a povzbudzujeme rodiny s deťmi, aby sa pridali k nám a pomohli nám čistiť,” dodáva.

zdroj: campaignlive.co.uk; fastcompany.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech