Investoval babkiných 1000 dolárov do bitcoinu a zo zisku vyvinul špeciálny VR headset

  • Ak by som vedela programovať, určite to robím vo virtuálnej realite. Vďaka Erikovi Finmanovi a jeho tímu to môže byť čoskoro realita. Navrhli hardware a software, ktorý by mohol nahradiť bežné obrazovky.
vr-young
  • Ak by som vedela programovať, určite to robím vo virtuálnej realite. Vďaka Erikovi Finmanovi a jeho tímu to môže byť čoskoro realita. Navrhli hardware a software, ktorý by mohol nahradiť bežné obrazovky.

Finman chodil do školy len občas, keď jeho rodičia zrovna nemali čas na domácu výučbu. V škole aj tak dlho nevydržal a natrvalo ju opustil kvôli neustálej šikane zo strany žiakov ale aj učiteľov. Jeho triedna učiteľka mu odporučila odísť zo školy a začať pracovať v Mc-Donald´s. Pre celosvetové magazíny ako je Times alebo Wired sa vyjadril, že odchod zo školy bol jeho najlepším rozhodnutím v živote a že svoje deti do školy dať nemieni.

m6

Mladému podnikateľovi sa podarilo v jeho trinástich rokoch zarobiť vďaka bitcoinu 100 000 dolárov. Celý svoj zisk však investoval do vývoju edukačnej platformy s názvom Botangle. Na Botagle sa môžeš zadarmo vzdelávať v hociktorej oblasti, o ktorú sa zaujímaš. Radiť ti budú mentori a ľudia z praxe. Nájdeš tam skupiny zaoberajúce sa biológiou, iOS dizajnom, programovaním ale aj bitcoinom.

m5

Dnes už 17 ročný Finman pracuje na úplne novom projekte s názvom Marvel. Ide o VR okuliare, ktoré by mohli nahradiť nie len tvoju hernú konzolu ale aj notebook. Funguje s Android smartfónmi a aplikáciami a dokáže simulovať ľubovoľné prostredie. Či si zvolíš pracovať v lese alebo na pláži, môžeš vyhľadávať informácie alebo písať e-maily „ vo vzduchu“.

Okolo seba budeš môcť v polkruhu vidieť všetky otvorené aplikácie, pohybovať sa v prehliadači a prepínať sa medzi rôznymi plochami. Tento „ headset“ sľubuje zážitok nie len z hrania hier ale aj z práce. Použitím Bluetooth klávesnice a myšky, môžete pracovať ako na svojom notebooku alebo PC ale bez toho, aby ste potrebovali obrazovku.

m2

Erik ma so svojimi rodičmi dohodu, že ak zarobí milión dolárov pred dovŕšením 18 roka života, nemusí ísť na vysokú školu. Mladík robí zjavne všetko pre to, aby sa to podarilo a aby sa do školy viac vrátiť nemusel. Momentálne Finman rozbehol Indiegogo kampaň, ktorej cieľom je vyzbierať 500 000 dolárov.

Cena headsetu sa bude pohybovať okolo 260 dolárovprvé kusy by mali byť v predaji už začiatkom decembra 2016. Finmanov tím má už dohodnutého aj výrobcu, čaká už len na podporu od ľudí. Jeho plán znie veľmi sľubne a mohol by posunúť zážitok z virtuálnej reality na úplne iný, zaujímavejší level.

Zdroj: mashable.com, zdroj fotografií: indiegogo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech