iPho­ne v mik­ro­vln­nej rúre nena­bi­je­te. Nie­kto­rí to však už skú­si­li

Peter Kováč / 20. septembra 2014 / Lifehacking

App­le pred pár dňa­mi odha­lil nové iPho­ny a okrem toho, že s nimi ľudia ihneď zača­li hádzať na chod­ník, sa medzi uží­va­teľ­mi zača­la šíriť zvlášt­ne fáma. Tele­fó­ny s iOS 8 vraj nabi­je­te pomo­cou mik­ro­vĺn.

Informácia sa začala šíriť deň po odhalení systému a Twitter zachvátila mánia pod hashtagom #AppleWave. Predovšetkým musím povedať, že k nášmu sklamaniu jablčná firma tento rok bezdrôtové nabíjanie nepredstavila. 

A aj keby, v mikrovlnnej rúre by ste akumulátor rovnako nenabili. Ako to však býva, našli sa takí, ktorí nový ľahký postup nabíjania vyskúšali. Domnelé vylepšenia v iOS 8 mali proces zrýchliť, čo bol hlavný ťahák. Podľa falošnej správy ste každé zariadenie po inovácii mohli v mikrovlnke nabiť za minútu a pol. Len vraj by ste nemali nabíjať dlhšie ako 300 sekúnd.

A čo frekvencie vo vnútri rúry urobili s nebohým iPhony? To, čo by ste čakali. Napriek varovaniam si ho niektorí dobrovoľne zničili. Nejedná sa o prvý "úspešný" vtip, s iOS 7 sa zase telefóny mali stať vodotesnými. Ako si pár ľudí overilo, ich iPhone upgrade proti vode neochránil. 

Zdroj: neowin

Pridať komentár (0)