Jeff Bezos a jedna jeho rada, ktorá vám otvorí oči alebo skôr myseľ!

  • Jeff Bezos. 90 minút. Ľudia. Tak z takejto kombinácie môže vzísť len niečo špeciálne.
image_1445079429.jpeg
  • Jeff Bezos. 90 minút. Ľudia. Tak z takejto kombinácie môže vzísť len niečo špeciálne.

 

Jeff Bezos odpovedal na rôzne otázky počas 45 minútovej všeobecnej Q & A diskusie, počas ktorej vyriekol jeden z jeho životných postrehov. Hovoril o ľuďoch, ktorí sa nezvyknú mýliť. Povedal, ľudia, ktorí majú často pravdu sú ľudia, ktorí často menia svoj názor. Bezos si nemyslí si, že stálosť myšlienky je obzvlášť pozitívny jav. Dodáva, že je úplne zdravé a normálne, ak je dnešná myšlienka v rozpore s tou včerajšou.

 

 

Jeff odpozoroval, že najšikovnejší ľudia neustále obnovujú svoje vedomosti, prehodnocujú problémy, ktoré už považovali za vyriešené. Takýto ľudia sú otvorení novým hľadiskám, novým informáciám, novým nápadom, rozporom a výzvam v ich vlastnom spôsobe myslenia.

 

Toto však neznamená, že  by sme nemali mať jasný názor, len by sme svoj dnešný názor nemali považovať za konečný a najsprávnejší na celom svete. Mali by sme byť ochotní pod vplyvom nových udalostí či poznatkov dnešný názor upraviť či pozmeniť.

 

 

Čo toto znamená pre niekoho kto sa často mýli? To sú ľudia, ktorí nástoja len na jednom pohľade na vec, sú posadnutí detailmi.  Ak sa nedokážeš odpútať od detailov, pozrieť sa na problém z výšky a rôznych uhlov, nevidíš ‚bigger picture‘, tak budeš nezmyslene nástojiť na svojom názore, ktorý bude pravdepodobne nesprávny lebo je zviazaný vnímaním len jedného človeka.

 

Pre niekoho môže zmena názoru znamenať nestálosť vo vlastných presvedčeniach, neschopnosť utvoriť si pevný postoj. Toto však nemusí byť len výhradne zlá vec. Je to práveže znak otvorenej mysle, ochoty učiť sa nové veci a pozerať na veci s nadhľadom. Je to znak moderného človeka, ktorý sa nedá ohraničovať hranicami štátu a už vôbec nie hranicami vlastnej mysle. Veď ani Jeff Bezos by nebol tam, kde je dnes, keby išiel s klapkami na očiach a neobzrel by sa niekedy okolo seba, čo nové sa deje.

 

Jednoducho, netreba sa považovať za neomylných a perfektných a najmä nie za vševediacich. Ver, že vždy sa nájde niekto, kto ťa z tejto domnienky rýchlo vyvedie.

 

Sľúbila som jednu radu, ale Jeff ich má viac ;) 

Zdroj: medium.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech