Kalameny: V tomto slovenskom termálnom jazierku sa okúpeš zadarmo, uprostred prírody a aj v zime

  • Impozantný termálny prameň v slovenských horách, voda príjemne teplá a vôkol len krásy slovenských hôr. Ticho, relax, wellness, a to všetko zadarmo.
kalameny-1-1149x580
  • Impozantný termálny prameň v slovenských horách, voda príjemne teplá a vôkol len krásy slovenských hôr. Ticho, relax, wellness, a to všetko zadarmo.

Termálny prameň priamo v lese, kde sa môžeš okúpať aj v zime, leží hneď za rohom na strednom Slovensku. Žiadne ploty, žiadna platba, len ty, horúca voda a všade vôkol krásna slovenská príroda. Nemusíš cestovať za krásou do zahraničia, všetko je tu. Nájdeš ho za dedinkou Kalameny, v okrese Ružomberok a z dediny ťa k nemu dovedú navigačné a informačné tabule. Ak prichádzaš z ďaleka, miestni milí ľudia v dedine ťa radi za lacný peniaz ubytujú.

Voda má príjemných 33 stupňov, tak akurát na príjemný relax. Za tento zázrak môže umelý vrt z roku 2000, okolo ktorého bolo vybudované umelé jazierko približne 20m x 10m. Hĺbka vrtu je 500 metrov. Termálna voda je vlastne voda, ktorá preniká puklinami v zemskej kôre zo značnej hĺbky, kde je ohrievaná zemským teplom a vystupuje k povrchu, kde už čakáme my v plavkách alebo aj bez nich.

Geocaching
Geocaching

Hneď vedľa jazierka je spravené sedenie a k miestu sa dostaneš priamo autom. Netreba platiť často predražené vstupné do kúpeľov a kúpalísk, všetko je dostupné aj bez peňazí. Ponoríš sa do horúcej vody a svet prestane existovať. Na stav, ktorý dokáže toto magické miesto naordinovať, len tak nezabudneš.

Na záver netreba zabúdať, že sa k tomuto miesto a jemu podobným treba správať s úctou. Plechovky od piva do kovov, a že fľaša od whisky patrí do skla.

preze-startitup

zdroj: interez.sk, zdroj titulnej fotografie: Vyletik.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech