Karolina Fund – crowdfunding a crowdsourcing alternatíva z Islandu.

  • Všetci dnes poznajú notoricky známe stránky KICKSTARTER či indiegogo, crowdfunding a crowdsourcing platformy, ktoré kráľujú rebríčkom ako "top 10 crowdfunding stránok" a podobne.
image_1413714903.jpeg
  • Všetci dnes poznajú notoricky známe stránky KICKSTARTER či indiegogo, crowdfunding a crowdsourcing platformy, ktoré kráľujú rebríčkom ako "top 10 crowdfunding stránok" a podobne.
No možno budete prekvapení pri zistení, že Váš projekt môže dosiahnuť oveľa viac na nie až tak prefláknutej alternatíve, ako o tom písal napríklad Alex Feldman v článku s veľavravným názvom „Niche crowdfunding sites can out-perform Kickstarter — if you choose the right one„.
 
Jednu z alternatív pochádzajúcu z Islandu Vám dnes chcem predstaviť.
 
Karolina Fund je pomerne mladá crowdfunding/crowdsourcing platforma, ktorá bola založená v septembri 2012, a začína sa presadzovať i mimo Islandu. Jej prvé kroky vedú na sever Európy, keďže sa stala zakladajúcim členom Nordic Crowdfunding Alliance (spolu s dánskymi Booomerang, fínskymi Invesdor a mesenaatti, a nórskymi bidra).
 
KF (nepliesť s Kontrafaktom :-) bola založená skupinou priateľov, ktorí sa rozhodli ponúknuť svetu viac než len klasický crowdfunding: crowdsourcing, možnosť získať ľudí pre spoluprácu na projekte, interakciu a socializáciu, potrebný servis a expertízu.
 
Karolina Fund 101 alebo čo to vlastne znamená robiť crowdfunding na KF?
Vo videu vystupujú 2 ústredné postavy z KF, Ingi (CEO) a Arnar („srdce a duša myšlienky).
 
 
 
 
Čo ma na koncepte práce KF oslovuje najviac je ich „all or nothing“ prístup (tj., buď dostanete 100% a viac sumy o ktorú sa snažíte, alebo projekt padne, a peniaze sa vrátia ľuďom) a tiež snaha vytvoriť komunitu, z ktorej vzíde pomoc prebiehajúcim projektom alebo nejaká spolupráca do budúcna.
 
Na výslnie rebríčkov ako „Top 10 Crowdfunding Sites“ to pre KF síce ešte stále nie je, no nič nebráni ani Vám aby ste tam skúsili so svojím projektom šťastie! 
 
Project success ratio vo výške 76% (ku koncu októbra 2014), 71 projektov ktoré dostali 100% a viac (sic!) a v neposlednom rade i priestor, kde nájdete prípadnú pomoc pre Vaše projekty alebo projekty do ktorých sa môžete zapojiť- to nie je vôbec na zahodenie! 
Nestačí? Tak v rámci spolupráce členov Nordic Crowdfunding Alliance sa Váš projekt objaví na všetkých piatich platformách, a zvýši tak Vašu prezenciu a šancu dostať min.100%!
 
Prajem úspešný crowd-funding/sourcing.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech