Kaviarne na strednom Slovensku, ktoré by mal navštíviť každý kávopič

  • Nedávno sme si posvietili na kaviarne západného aj východného Slovenska
  • Tentoraz sme sa pozreli na stredné Slovensko a vybrali sme pre pre teba miesta, ktoré by pri návšteve Banskej Bystrice alebo Žiliny nemal vynechať žiadny milovník kávy
kaviarne
Facebook Satori / Café Republika
  • Nedávno sme si posvietili na kaviarne západného aj východného Slovenska
  • Tentoraz sme sa pozreli na stredné Slovensko a vybrali sme pre pre teba miesta, ktoré by pri návšteve Banskej Bystrice alebo Žiliny nemal vynechať žiadny milovník kávy

Café Republika

Kaviareň v Žiline, ktorá sa dá považovať za nováčika v kaviarenskom biznise. Rozhodne ťa očarí sedenie doslova vo výklade a jej retro vzhľad. Výnimočné na kaviarni je, že každý jej stôl si so sebou nesie iný príbeh. Sú do nich totiž vyryté citáty osobností z histórie prvej republiky. Čo sa architektúry a dizajnu týka, kaviareň spája vzhľad rokov minulých s modernými prvkami. Rozhodne sa odlišuje premyslenými detailami, akými sú napríklad portréty osobností alebo svietidlo inšpirované Štefánikovým lietadlom Caproni.

Stará Škola

Čo by to bol za článok o strednom Slovensku, ak by sme vynechali Banskú Štiavnicu. Pri jeho návšteve by si rozhodne nemal vynechať kaviareň Stará Škola, ktorá ťa zaujme nielen výberovou kávou. Retro doplnky v spojení s moderným dizajnom vytvárajú v kaviarni tú najlepšiu atmosféru. Už názov Stará škola – tvorivá kaviareň ti napovedá, že sa tu môžeš pokojne zložiť aj s notebookom a pracovať.

Black Coffee

Útulná kaviareň uprostred historického centra Banskej Bystrice, ktorá ťa osloví hneď po vkročení do dverí. Nielen vďaka svojmu industriálno-urbanistickému štýlu, ale aj kvôli dokonalej vôni, ktorá sa šíri celým priestorom. A môže za to pekáreň, ktorá je súčasťou priestoru.

Kaviareň Dolinka

Keď sme sa na našom Instagrame pýtali, aká kaviareň na strednom Slovensku je tá naj, najčastejšie sa v komentároch objavovala Kaviareň Dolinka. Stačilo nám pár pohľadov na fotografie odtiaľ a zapáčila sa aj nám. Kaviareň nájdeš na Sliači, neďaleko Zvolena. Rozhodne ťa zaujme jej minimalistický dizajn s prevládajúcou bielou farbou. Veľkým plusom kaviarne je určite aj jej terasa, na ktorej si môžeš počas teplých dní vychutnať nejaké to orosené osvieženie.

Satori

Nie, nie je to tá kaviareň v Bratislave. Reč je o dokonalej oáze v meste Zvolen. Priestor tejto nevšednej kaviarne pripomína ostrov Bali, ktorý bol inšpiráciou aj pre samotného majiteľa. Nájdeš tu dokonalý pokoj a kávu si môžeš vychutnať v hojdacej sieti, obklopený krásnou prírodou. Zaujímavosťou tohto podniku je, že je celý postavený podľa pravidiel feng-šuej. Nesmieme zabudnúť tiež na domček na strome, ktorý je súčasťou kaviarne.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK