Kdekoľvek je, určite je bohatý – zakladateľ BitCoinu Satoshi Nakamoto

  • A kto je Satoshi Nakamoto? Zakladateľ internetovej meny BitCoin, teda aspoň jeho pseudonym. Jeho pravé meno svet nepozná, teda vlastne ho ešte nikto nikdy nevidel. Prečo je tomu tak? Má sa čoho obávať?
image_1431931421.jpeg
  • A kto je Satoshi Nakamoto? Zakladateľ internetovej meny BitCoin, teda aspoň jeho pseudonym. Jeho pravé meno svet nepozná, teda vlastne ho ešte nikto nikdy nevidel. Prečo je tomu tak? Má sa čoho obávať?

 

Satoshi Nakamoto bol najaktívnejší v rokoch 2009 až 2011, kedy hral v BitCoin komunite veľkú úlohu. Aj to však bolo iba prostredníctvom emailov, nikdy nie telefonicky alebo dokonca osobne. Potom sa však z ničoho nič vyparil a odvtedy, akoby sa po ňom zľahla zem. Má sa Satoshi Nakamoto čoho obávať alebo čo sa vlastne stalo?

 

 

New Times naznačuje, že hlavným dôvodom prečo sa Satoshi Nakamoto skrýva, je strach o svoju bezpečnosť. Táto domnienka vychádza z toho, že iba počas prvého roka existencie BitCoinov predal Nakamoto okolo jedného milióna BitCoinov. A keďže ich súčasná hodnota je približne $235 za jeden, je jasné, že iba počas prvého roka si na svoje konto pripísal viac ako $200 miliónov. Zostať v anonymite bol tak pravdepodobne jediný spôsob, ako zostať v bezpečí a šťastný. Aj keď je jeho osobnosť prísne utajovaná, predsa len existujú nejaké informácie, o koho by sa mohlo jednať. Niektoré zdroje hovoria, že pravé meno zakladateľa BitCoinu by mohlo byť Nick Szabo. Práve toto meno bolo zapojené podľa odborníkov do kryptomena pred aj po vzniku BitCoinu. Veľa ľudí aj zo samotnej BitCoin komunity tak verí, že práve Nick Szabo by mohol byť tajomný Nakamoto.

K celej záhade sa vyjadril už aj samotný Nick Szabo, ktorý samozrejme tieto špekulácie poprel a jasne povedal, že on Satoshi Nakamoto určite nie je. Ak teda Nick skutočne nie je Nakamoto, kto potom Nakamoto je a kde nachádza?

 

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

zdroj: VentureBeat

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK