Keď zlúčite stolnú hru a technológie, vznikne boARd

  • Vášniví hráči, ktorí radi skúšajú nové veci, sa môžu nájsť v hre z dielne jedného slovenského startupu. Momentálne je na trhu beta verzia ich prvotiny, hry Espionage3: Berlin files. Využíva rozšírenú realitu a autori na jej vývoji stále pracujú.
image_1400168892.jpeg
  • Vášniví hráči, ktorí radi skúšajú nové veci, sa môžu nájsť v hre z dielne jedného slovenského startupu. Momentálne je na trhu beta verzia ich prvotiny, hry Espionage3: Berlin files. Využíva rozšírenú realitu a autori na jej vývoji stále pracujú.

 

Je potešujúce vidieť, ako aj herný priemysel neustále napreduje. Chalani pod vedením Andreja Gréka dokázali, že online a offline svet môžu byť ešte bližšie, ako by sa mohlo zdať.  Aj keď bez techniky to úplne nejde, táto hra dokáže vytiahnuť hráča z izolácie štyroch stien jeho dúpäťa. Minimálne do spoločnosti iných hráčov.

Hra sa odlišuje od iných tým, že okrem smartfónu alebo tabletu potrebujete aj fyzickú boARd 3D mapu. Zatiaľ čo prvá verzia hry bola čiernobiela, beta verzia už dostala farbu. Je optimalizovaná na Apple zariadenia, menovite iPad 2 a vyššie. Aplikácia aj mapa sú k dispozícií zdarma na stiahnutie, napríklad na oficiálnej stránke. Užívatelia Androidu sú týmto trochu v nevýhode.

Podľa dostupných informácií získali chalani na tento projekt seed investíciu od G4 investičného klubu

 

 

Zadná kamera sníma mapu, ktorú zariadenie rozpozná. Tá sa zobrazí na displeji v 3D podobe. Každý kúsok mapy je jedinečný. Pokiaľ sa kontakt s mapou preruší, stačí chvíľu počkať so zamiereným zariadením na plochu mapy a obraz znovu nabehne. Funguje aj manuálne približovanie. Čím bližšie máte iPad k mape, tým sa zobrazí detailnejší obraz. To isté platí aj naopak. Vidno, že si na grafickom spracovaní dali záležať.

Hráč vystupuje v postave agenta vládnej tajnej služby, ktorého úlohou je prekaziť mafiánsky „kšeft storočia“. Sledovanie podozrivých osôb, áut, hackovanie počítačov, elektronické zámky, tlaková podlaha a, samozrejme, prestrelky nesmú chýbať. To všetko v prostredí berlínskych ulíc. Portfólio máp sa má rozšíriť aj na iné mestá, vrátane Bratislavy

 

 

Chalani chcú do budúcna dostať túto hru na verejné priestranstvá. Napríklad do nákupných centier, kde by sa ľudia mohli len tak pristaviť a spoločne zdieľať nadšenie z hry. Naozaj pekná myšlienka. Otázne je, či nás to dostáva ešte viac do online alebo offline prostredia. Som veľmi zvedavá, ako sa im bude dariť ďalej. 

 

Na záver ešte ukážka z ich pripravovanej hry Cartoneros:

 

 

Zdroje text: espionag3.net, toucharcade.com, sector.sk, indiedb.com, spacejunker.wordpress.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá