Keygoes:Chili, aby tvoj obed už nikdy nebol bez chuti!

Ráchel Matušková / 14. septembra 2015 / Lifehacking

Keygoes:chili nie je len taká obyčajná kľúčenka. Táto kľúčenka v sebe skrýva malé tajomstvo, ktoré Ti môže zachrániť ďalší obed bez chuti. Keygoes:chili v sebe skrýva koreninu, chili, ktorá dodá jedlu tú správnu chuť a navyše je má aj pozitívne účinky pre zdravie človeka. Čítajte rozhovor s Jurajom Švecom o tomto projekte.

 

Juraj Švec miluje chili. Jurajovi kamoši milujú chili.. Aj veľa jeho kolegov miluje chili. Chili milujú natoľko, že ho chcú mať stále pri sebe. Juraj teda naštartoval mozgové závity na plné obrátky, oslovil dizajnérskych kamošov a spolu vymysleli spôsob, ako mať obľúbené chili vždy po ruke kdekoľvek pred nich položia nedochutené jedlo. Juraj vychádzal z predpokladu, že kľúče sú vecou, ktorú máte stále pri sebe, najmä keď idete z kancelárie na obed.

 

 

 

Keygos:chilli je kľúčenka, ktorá vnútri bezpečne ukrýva korenie života, chili. Táto kľúčenka nie je príliš veľká, ani ťažká, práve naopak ani nebudete vedieť, že ju máte pripnutú ku kľúčom. Samozrejme až do chvíle, keď ju budete potrebovať na dochutenie jedla. Keygoes:chili má príjemný dizajn a dávkovanie koreniny je jednoduché a praktické.

 

Keygoes:chili aktuálne bojujú na Indiegogo so svojou kampaňou (link na kampaň TU). Cieľom je 30 000 USD a do konca kampane ostáva ešte 40 dní, pričom sa zatiaľ podarilo vyzbierať niečo viac ako 1 200 USD. Tak čo podporíme spolu Slovákov, ktorí sa snažia trošku okoreniť naše životy?

 

Ahoj Juraj, ako teda vznikol tento nápad?

Je to nápad, ktorý priniesol kancelársky život , kedy sme s kolegami zistili, že máme radi dochutiť bežné menučka v reštauráciach o dobré chili. Na obedy sme preto chodili s rôznymi flaštičkami. Niekedy sme ich však zabudli v kancelárii a raz sa stalo, že sme flaštičku zabudli v reštaurácii. Preto ma napadlo, že tí čo majú radi chili by ho mohli mať naozaj stále so sebou. No a klúče máme stále so sebou. Tak som sa do toho pustil.

 

 

 

Prečo práve chilli?

Chili je super. Ten kto ho raz ochutná, je veľmi pravdepodobné, že sa k nemu vráti a ostane mu verný. Chili je taká legálna droga 

 

Koho je to nápad?

Nápad dať chili do klúčenky určite nie je môj vynález. Na trhu však neexistuje masovo používaný „default“ produkt. Na to aby to fungovalo je potrebné dobre doladiť funkčnosť, dizajn, branding a o to sa teraz snažíme s produktom keygoes:chili.

 

Kto na tom pracuje? Ako dlho fungujete?

Pracujem na tom cca 3 mesiace a asi toľko aj fungujeme. Spojil som sa s chalanmi Jozefom a Matejom z Ústavu dizajnu Fakulty architektúry STU a začali sme tvoriť produkt ako taký. Keď už bolo jasné, že pôjdeme do crowdfundingu, spojili sme sili s kreatívnou agentúrou Playground13 z Bratislavy a dotvorili video a grafiku.

 

 

Jeden z členov tímu je Kanaďan. Prečo ste teda v takomto slovensko-kanadskom zložení?

Môj kamarát a člen rodiny James z Toronta nám dodal zopár hintov z US a kanadského trhu a jazykovú korekciu anglických textov. To, že sme na stránke Indiegogo zvolili domovské mesto ako Toronto v Kanade má čisto praktický význam. Vychádzali sme zo štatistík návštevnosti tejto crowdfundingovej platformy, kde najviac zákazníkov prichádza z USA, Kanady a UK.

 

O čo vlastne ide? Čo je na tejto kľúčenke špeciálne?

Je to vlastne veľmi jednoduché. Ide o praktickú malú kovovú dózičku, fľaštičku, ampulku, kapsulu (naozaj sa to dá pomenovať rôzne). V nej sa ukrýva plastová náplň s mletým chili. Keď máš chuť si vylepšiť jedlo, tak jednoducho odkrútiš vrchnák a sypeš. Na trhu je kopec všelijakých hliníkových ampuliek z Číny, ale všetky majú jedno spoločné – nemajú doriešené dávkovanie, t.j. niečo ako dierky na solničke, cez ktoré sa dá bezpečne jedlo dochutiť. Takže v tom sme špeciálny.

 

Mne napadlo, či mi tam korenie nezvlhne, keď pôjdem po daždi napríklad.

Nemalo by sa to stať, nakoľko pokiaľ je kľúčenka keygoes zatvorená, chráni ju samotný závit a hlavne tesnenie vnútri, ktoré po celej ploche dolieha na dávkovacie otvory, takže je to OK.

 

 

Koľko bude táto špeciálna kľúčenka stáť?

Klúčenku ponúkame v balení s troma náplňami, pričom každá z nich podľa našich testov zvládne dochutiť asi 100 jedál. Takýto set štartuje s cenou 15 USD plus poštovné (4 USD).

 

Ako zatiaľ hodnotíš kampaň na Indiegogo? Prečo ste sa rozhodli ju spustiť?

Každá crowdfundingová kampaň je veľký boj a úspech je otázny. Zatiaľ sa nám nedarí tak ako by sme chceli, ale každý deň prichádzajú nové a nové podnety na to, ako osloviť našu cielovú skupinu. Teší ma však, že komentáre na FB reklamách sú na 90 percent veľmi pozitívne. Produkt aj prezentácia sa páči, predaj je zatiaľ slabší. Pracujeme na tom, aby sa to zlepšilo. Verím, že aj tento článok dokáže priniesť nových zákazníkov.

 

 

Aké máte zatiaľ odozvy na kľúčenku?

Ako som už povedal, odozvy sú pozitívne. Samozrejme, ak niekto nefandí chili a nepoužíva ho, nevidí v tomto produkte zmysel. Ale to je predsa úplne v poriadku.

 

Aké budú ďalšie kroky po skončení kampane?

To sa ešte uvidí. Naším snom je teraz dokončiť kampaň úspešne, pretože bez toho nevieme dostatočne zafinancovať masovú výrobu. No a keď sa to podarí, tak skúsime s produktom preraziť v distribučných sieťach, t.j byť viditeľný na predajniach, pumpách, gift shopoch a podobne. Ale to je hudba budúcnosti. Zvažujeme tiež iné typy náplní, ktoré by mohli osloviť iných zákazníkov.

 

Jurajovi ďakujeme za rozhovor a celému tímu Keygoes:Chili prajeme veľa úspechov!

Pridať komentár (0)