KFC predstavuje kontroverznú novinku, paradoxne bez mäsa

  • Podľa niektorých gurmánov je tou najlepšou časťou na pečenom kurati práve chrumkavá koža
  • KFC sa preto rozhodol splniť gastro chúťky niektorých ľudí a namiesto vyprážaného kuraťa reťazec zaradil do ponuky len vyprážanú kožu
kafo
pexels.com, unsplash.com
  • Podľa niektorých gurmánov je tou najlepšou časťou na pečenom kurati práve chrumkavá koža
  • KFC sa preto rozhodol splniť gastro chúťky niektorých ľudí a namiesto vyprážaného kuraťa reťazec zaradil do ponuky len vyprážanú kožu

Žiaľ, alebo skôr vďaka bohu, je táto špecialita momentálne dostupná len vo vybraných prevádzkach v Indonézii, kde je národným jedlom rice and curry, ktoré sa podáva dokonca aj v miestnych prevádzkach rýchleho občerstvenia ako je napríklad Burger King. KFC zatiaľ neoznámilo plány zaradiť kontroverznú pochúťku aj do menu v Británii, USA či na Slovensku. Informoval Daily Mail.

Gepostet von True Star am Dienstag, 4. Juni 2019

Názory zákazníkov na vyprážané kože sa rôznia. Niektorí ľudia, ktorí mali možnosť kože ochutnať, označili túto novinku za príliš slanú, iným zase chýbalo korenie, ďalší pokrm označili za príliš pikantný.

„Má to inú chuť, než akú by človek od kuraťa očakával, pretože to vôbec nechutí ako kuracia koža, no prvé sústo je dobré. Je to naozaj pikantné a chrumkavé. Určite si to objednám opäť,“ vyjadril sa jeden zo zákazníkov.

KFC’s new cracklings 🤭🍗

Gepostet von Mimi Mercado am Samstag, 24. November 2018

Na Facebooku už niektorí ľudia oznámili, že vyprážané kože videli už aj v Thajsku. KFC však neodhalilo žiadne plány priniesť novinku aj na západné trhy.

The moment you realize the universe listens…….KFC cracklings.

Gepostet von Rupert Centi am Freitag, 16. November 2018

KFC však nie je jedinou spoločnosťou, ktorá sa snaží vyťažiť z lásky spotrebiteľov k vyprážanej kuracej koži. Stánok s jedlom v Los Angeles v Kalifornii, nazývaný Chick N ‚Skin, ponúka rôzne variácie vyprážanej kuracej kože a o zákazníkov nemá núdzu.

KFC na Slovensku

KFC (Kentucky Fried Chicken) je najpopulárnejší reťazec reštaurácií s kuracím mäsom na svete. Špecializuje sa predovšetkým na slávne Original Recipe® smažené kurča. Prvá prevádzka KFC na Slovensku bola otvorená v roku 2006 v Trnave. Ďalšie sa nachádzajú v Banskej Bystrici a Bratislave. Najnovšie pribudla prevádzka KFC aj v bratislavskom Auparku, a to priamo vo foodcourte. Prekvapila naozaj štýlovými a veľkými priestormi. Plusom je aj samostatné sedenie v štýle KFC.

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech